پرده بارون دیزاین

کاربردهای پرده سلطنتی و انواع آن

پرده سلطنتی یکی از زیباترین پرده ها است که نه فقط در بین ایرانیان بلکه در سایر نقاط دنیا نیز طرفداران زیادی دارد. این مدل پرده برای خانه هایی با دکوراسیون لاکچری و سلطنتی بیشتر مناسب است. رنگ پرده ای که استفاده می کنید باید با سایر وسایل منزل هارمونی داشته باشد. مثلاً می توانید رنگ پرده را هماهنگ با رنگ مبل ها انتخاب کنید. این پرده ها برای پنجره های مختلف با هر ابعاد و اندازه ای کاربرد دارد. نصب پرده های مجلل در منزل، فضای منزل را زیباتر و مجلل تر جلوه می دهد.

کاربرد پرده های سلطنتی

از آنجا که این پرده های مجلل ظاهری لوکس دارند، بیشتر برای سالن های پذیرایی استفاده می شوند. از پرده سلطنتی در هتل ها، رستورانها، تالارهای پذیرایی و کلاً مکان هایی که برای پذیرایی از میهمان است، استفاده می شود. البته ناگفته نماند که در برخی موارد از این پرده ها در اتاق کار و حتی اتاق خواب نیز استفاده می شود. این پرده ها به دلیل داشتن دو لایه پارچه با عملکردی متفاوت و همچنین زیبایی و کلاسیک بودن، در کشورهای بسیاری به منظور زیباتر کردن محیط و همچنین برای حفاظت مبلمان از نور آفتاب استفاده می شود.

انواع پرده سلطنتی

دسته بندی پرده های مجلل

پرده های سلطنتی معمولاً دارای والان و کتیبه هستند و طبق دیزاین به کار رفته در قسمت والان پرده، شکل مختص به خود را دارند. بنابراین بر حسب مدل کتیبه، مدل والان، جنس به کار رفته در والان و آستری زیر آن، پنل و یراق آلات و… تقسیم بندی می شوند. در واقع والان و کتیبه، یراق آلات، ابعاد، رنگ، جنس و… است که مدل پرده را تعیین می کند. هنگام انتخاب پرده پذیرایی باید به نکاتی چون دیزاین داخلی منزل، اندازه سالن پذیرایی، عرض پنجره و میزان نور ورودی و…، دقت کامل داشت تا بتوان یک دکوراسیون زیبا و بی نقص خلق کرد.

اجزای به وجود آورنده پرده و کاربرد آنها

به طور کلی پرده سلطنتی از یک جنس نازک مانند حریر، تور یا گیپور به عنوان آستری و یک لایه ضخیم و سنگین که معمولاً از جنس مخمل، ساتن، ابریشم، کتان و … است، والان یا کتیبه، پنل، یراق آلات، شرابه کمر پرده و سایر وسایل تزئینی تشکیل شده است. هر کدام از این اجزا نقشی را بر عهده دارند که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

  • آستری پرده به عنوان مانعی برای دید از بیرون به داخل به کار می رود و علاوه بر آن از مستهلک شدن پرده در برابر تابش نور جلوگیری می کند.
  • لایه رویی یک لایه ضخیم و سنگین است که پس از اینکه به شکل مورد نظر در آمد، فرم خود را حفظ کرده و ثابت می ماند.
  • کتیبه و والان علاوه بر زیبایی که به پرده می دهند مانع دیده شدن چوب پرده می شوند.
  • پنل یا دکو پنل، شبیه والان بوده و در بالای پرده نصب می شود و بیشتر برای تزئین به کار می رود. این پنل ها می توانند چاپی، گلدوزی و مروارید دوزی و … و همچنین دارای جنس های مختلفی باشند. قیمت این پنل ها نیز بر حسب جنس آن، مدلی که انتخاب می کنید، مقدار پارچه ای که به کار می رود و …، تعیین می شود.
  • یراق آلات، نوار پرده، شرابه و…، برای دیزاین پرده به کار می روند.

طراحی مدل پرده سلطنتی

پرده های مجلل و سلطنتی پرده هایی هستند که می شود سالها از آنها استفاده کرد. البته در صورتیکه هنگام خرید به اندازه پارچه، طرح و مدل آن، رنگ، کیفیت پارچه پرده ای و… دقت کافی به کار رود. می توانید برای این کار از تیم های متخصص و حرفه ای دیزاین پرده مانند فروشگاه پرده بارون دیزاین، مشاوره بگیرید. 88820078-021

طراحی و نصب پرده سلطنتی

پرده ساده یا سلطنتی؟
پرده های ساده نیز زیبایی های مختص خود را دارند، اما هیچ پرده ای نمی تواند جایگزین پرده سلطنتی شود. با انتخاب یک پرده ساده و شیک نیز می توان فضایی زیبا خلق کرد اما، زیبایی و جلوه ای که پرده های سلطنتی به فضا می دهند مثال زدنی است و حتی می توان آنها را به تنهایی یک دکوراسیون کامل حساب کرد. برای خرید پرده ابتدا باید عرض پنجره را در نظر بگیرید و با توجه به آن پارچه مورد نظر را خریداری کنید.

برای انتخاب پارچه مناسب باید ببینید که آیا پارچه ای که انتخاب کردید در این فضا قابل اجرا است یا خیر؛ و پس از آن با انتخاب پارچه مناسب، برای دوخت و نصب پرده اقدام کنید. طراحی مناسب مدل پرده، دوخت ماهرانه و تمیز و همچنین نصب اصولی و دقیق پرده از عواملی است که در زیباتر جلوه دادن پرده مؤثر است. فروشگاه پرده بارون دیزاین با سابقه ای بیشتر از 50 سال در زمینه طراحی، دکوراسیون، دوخت و نصب انواع پرده و با داشتن کادر حرفه ای و مجرب، بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه می دارد. 88820078-021