پرده بارون دیزاین

چگونه رنگ پرده را با وسایل خانه ست کنیم؟

یکی از اصول دکوراسیون داخلی خانه ها ست کردن رنگ پرده با وسایل خانه است. برای داشتن یک دکوراسیون جذاب و زیبا هنگام انتخاب پرده باید به موارد مختلفی مانند طرح و رنگ دیوارها، نوع مبلمان و … توجه شود. اگر می‌ خواهید خانه‌ای منظم با فضایی دلنشین داشته باشید، باید همه اجزای آن به طور مناسبی با یکدیگر هماهنگ باشند و طرح و رنگ آنها با یکدیگر به خوبی ترکیب شود.

ست کردن رنگ پرده با وسایل خانه می‌ تواند از روش‌ های مختلفی انجام شود که در این مقاله از بارون دیزاین قصد داریم به بررسی جامع و کامل آن بپردازیم. اگر قصد دارید رنگ مناسب برای پرده منزل خود انتخاب کنید تا با سایر وسایل همخوانی داشته باشد و محیط منزل را زیباتر کند، تا انتها با ما همراه باشید.

راهنمای ست کردن رنگ پرده با وسایل خانه

برای داشتن یک دکوراسیون داخلی جذاب و چشم نواز در منزل باید از یک سری راهکارها و روش‌ هایی جهت ست کردن رنگ پرده با دیگر وسایل استفاده نمایید. پرده‌ ها علاوه بر تنظیم میزان نور ورودی به بخش‌ های مختلف منزل می‌ توانند با طرح و رنگ خود باعث زیباتر شدن فضا نیز شوند. از این رو انتخاب نادرست طرح و رنگ پرده می‌ تواند منجر به نتایج منفی گردد.

 1- ست کردن رنگ پرده با رنگ دیوار

چگونه رنگ پرده را با وسایل خانه ست کنیم1

یکی از روش‌ های ست کردن رنگ پرده با دیگر اجزای خانه انتخاب پرده‌ ای همرنگ با دیوار است. البته در این موقعیت بهتر است پرده طرح دار باشد تا بیشتر خود را نشان دهد. همچنین می‌ توانید رنگ پرده را یک یا دو درجه کمرنگ‌ تر یا پر رنگ‌ تر از دیوار در نظر بگیرید. زمانی که رنگ دیوار و پرده در یک طیف باشند هارمونی آرامش بخشی در محیط منزل ایجاد می‌ شود و حس خوبی منتقل می‌ گردد. همچنین فضا نیز بزرگتر دیده می‌ شود. به عنوان مثال اگر دیوار پذیرایی شما سفید باشد، می‌ توانید رنگ پرده پذیرایی را نیز سفید انتخاب کنید.

در ست کردن رنگ پرده با رنگ دیوار می‌ توان از رنگ‌ های غیر همخوان و یا متضاد نیز استفاده نمود. تفاوت رنگ پرده با رنگ دیوار اگر با دقت صورت بگیرد، می‌ تواند تضاد زیبایی را به وجود آورد و باعث دیده شدن بیشتر پرده شود. به عنوان مثال اگر دیوار اتاق خواب سفید است، می‌ توانید رنگ پرده اتاق خواب خود را رنگی متفاوت مانند نارنجی، آبی، بنفش و … انتخاب کنید. علاوه بر زیبایی به وجود آمده در اثر تمایز رنگ‌ ها، نور کمتری نیز به داخل اتاق وارد می‌ شود و محیط برای خوابیدن مناسب می‌ گردد.

2- ست کردن رنگ پرده با فرش

فرش یکی از اجزای بسیار تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌ شود. اگر انتخاب رنگ پرده و فرش و طرح‌ های آنها به درستی صورت بگیرد، شاهد فضایی زیبا و جذاب خواهید بود. اگر فرش شما روشن باشد، بهتر است رنگ پرده نیز طیف روشنی داشته باشد. در این صورت فضای خانه بزرگتر و دلبازتر دیده می‌ شود.

اگر طرح فرش شما دارای رنگ‌ های متعدد است، می‌ توانید پرده‌ ای طرح دار انتخاب کنید که مقداری از رنگ‌ های فرش نیز در آن به کار رفته باشد.

3- ست کردن رنگ پرده با مبلمان

چگونه رنگ پرده را با وسایل خانه ست کنیم2

ست کردن رنگ پرده با مبلمان آرایش منظمی به منزل شما می‌ بخشد و دکوراسیون شما جلوه بیشتری خواهد داشت. اگر از مبلمان سلطنتی استفاده می‌ کنید، بهتر است پرده‌ های شما سلطنتی و پر زرق و برق و دارای والان‌ های طرح دار باشند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که فضا را زیاد شلوغ نکنید.

اگر در دکوراسیون داخلی خانه خود از مبلمان مدرن بهره گرفتید، می‌ توانید یک پرده مدرن با رنگی جذاب برای همخوانی بیشتر انتخاب کنید. شما می‌ توانید پرده طرح دار و یا ساده خریداری کنید. آن دسته از افرادی که مبلمان کلاسیک در منزل خود دارند، می‌ توانند از پرده‌ های رنگ روشن گل‌ دار استفاده کنند. پرده‌ های سفید، نباتی، کرمی و رنگ‌ های این چنینی که دارای طرح‌ های کلاسیک و نوستالژی گل هستند، فضایی دلنشین و دنج ایجاد می‌ کنند. به عنوان مثال می‌ توانید رنگ پرده اتاق نشیمن خود را سفید و طرح آن را گلدار انتخاب کنید تا با مبلمان کلاسیک ست خوبی را تشکیل دهند.

 

سوالات متداول

1. رنگ پرده آشپزخانه را چطور ست کنیم؟

برای ست کردن رنگ پرده آشپزخانه با وسایل و اجزای آن باید به عوامل مختلفی مانند رنگ کابینت‌ ها، نوع کابینت‌ ها، رنگ وسایل (یخچال، لباسشویی و …)، میز ناهارخوری و … توجه کنید.

2. آیا می‌ توان از رنگ خنثی برای پرده استفاده کرد؟

اگر رنگ دیوار شما خاص و جذاب باشد و یا مبلمان شما رنگی هستند می‌ توانید از پرده با رنگ خنثی استفاده کنید تا دیگر اجزای دکوراسیون بیشتر دیده شوند. بعنوان مثال، رنگ سفید به خوبی می‌ تواند در کنار رنگ‌های سرد و گرم قرار بگیرد. در عین حال هم دکوراسیون را زیبا کند هم جذابیت سایر رنگ‌ ها را از بین نبرد.

3. آیا می توان از رنگ پرده متضاد استفاده کرد؟

اگر می‌ خواهید پرده اتاق یا پذیرایی شما بیشتر خودش را نشان دهد و از تمایز خاصی به نسبت سایر اجزای دکوراسیون برخوردار باشد، می‌ توانید رنگی متضاد از وسایل خانه برای آن انتخاب کنید. برای مثال اگر رنگ دیوار یا مبلمان شما آبی باشد، می‌ توانید پرده‌ ای با رنگ گرم مانند قرمز، آبی، صورتی، ارغوانی و … انتخاب کنید.

4. ست کردن رنگ پرده با مبلمان طرح دار چگونه است؟

برای افرادی که به مبلمان طرح دار علاقمند هستند، پیشنهاد می‌ کنیم از پرده‌ هایی با رنگ متناسب با طرح و رنگ مبل استفاده کنند. زیرا اگر درست انتخاب نشود، ممکن است دکوراسیون خانه شما به کل به هم بریزد و حتی دیگر زیبایی مبلمان شما به چشم نیایند. به عنوان مثال اگر مبلمان شما طرحی گل دار داشته باشد، می‌ توانید رنگ پرده را از بین رنگ گل‌های مبل انتخاب کنید.

5. پرده مناسب برای ست کردن با وسایل خانه از کجا بخریم؟

فروشگاه‌ های مختلفی وجود دارند که پرده‌ های آماده متنوعی در طرح‌ ها و رنگ‌ های گوناگون به بازار عرضه می‌ کنند. همچنین فروشگاه‌ های آنلاین نیز برای خرید پرده انتخاب مناسبی هستند، اما اگر قصد دارید که خودتان پارچه‌ ای مطابق سلیقه تان خریداری کنید و پرده بدوزید، بهتر است به فروشگاه‌ های معتبر پرده فروشی در سطح شهر مراجعه کنید. با این روش هزینه خرید پرده هم مقرون به صرفه خواهد بود.