پرده بارون دیزاین

پرده های فانتزی آشپزخانه

همیشه می گویند که آشپزخانه قلب خانه است و به همین دلیل باید فضای آشپزخانه به گونه ای طراحی و تزئین شود که زیبا و دلنشین باشد. مخصوصاً در آشپزخانه های امروزی که طوری ساخته می شود که از نشیمن و پذیرایی به داخل آن دید دارد، در طراحی دکوراسیون داخلی دقت بیشتری به کار می رود.

استفاده از پرده های ساده مانند پرده حریر یا پرده های فانتزی آشپزخانه یکی از راه هایی است که علاوه بر زیبایی که به آشپزخانه می دهد، از ورود نور زیاد و آزار دهنده به آن نیز جلوگیری می کند.

انواع پرده های آشپزخانه

پرده های آشپزخانه در انواع جنس ها و مدل های مختلف تولید می شود که شما می توانید با توجه به فضای آشپزخانه تان، مدل مناسب را انتخاب کنید.

پرده های فانتزی

یکی از مدل پرده هایی که در آشپزخانه کاربرد دارد، پرده های فانتزی آشپزخانه است که خود نیز دارای طرح ها و مدل های متنوع است. جنس پردهای فانتزی اشپزخانه معمولاً از پارچه است و به همین دلیل به راحتی می توانید آن را با رومیزی آشپزخانه، نشیمن صندلی و هر چیزی که از جنس پارچه است، ست کنید.

پرده های فانتزی آشپزخانه زبرا

یک مدل از پرده های آشپزخانه هست که طرفداران زیادی نیز دارد. پرده های زبرا از دو لایه که از جنس پارچه و تور هستند و به طور موازی بر روی هم قرار می گیرند ساخته می شوند. از آنجا که این پرده در فضاهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و از لحاظ کیفیت و دوام نیز در سطح بالایی قرار دارد، از طرح های فانتزی آن در آشپزخانه استفاده می شود.

پرده های حریر ساده

مدل بعدی پرده که در آشپزخانه استفاده می شود، پرده های حریر ساده هستند که علاوه بر زیبایی بی نظیری که به آشپزخانه می دهند، به شما کمک می کنند که یک آشپزخانه پر نور و روشن داشته باشید. البته اگر دوست ندارید نور زیادی وارد آشپزخانه شود، می توانید از یک پارچه ضخیم تر با طرح فانتزی برای رویه آن به کار ببرید.

پرده آشپزخانه - بارون دیزاین

پرده کرکره

شاید در وهله اول فکر کنید منظور همان پرده کرکره های فلزی قدیمی است. اما بهتر است بدانید که این روزها پرده های کرکره مخصوص آشپزخانه طراحی می شوند که به راحتی می توانید آنها را با سایر وسایل آشپزخانه ست کنید. استفاده از پرده های کرکره در کنار پرده های فانتزی آشپزخانه تصویر بی نظیری از زیبایی خلق می کند که می توانید مخصوصاً برای آشپزخانه هایی با پنجره بزرگ از این مدل طراحی بهره بگیرید.

پرده والان

بعضی آشپزخانه طوری ساخته شده اند که پنجره آنها رو به آفتاب باشد. اگرچه یک آشپزخانه نورگیر مزایای بسیاری دارد اما ممکن است برای خانم خانه خوشایند نباشد، که اکثراً در این مواقع از پرده های قدی برای پوشش کامل پنجره استفاده می شود. اما بعضی وقت ها نیز می توان برای اینکه کاملاً از عبور نور جلوگیری نشود، یک والان در بالای پنجره نصب کرد. به این ترتیب هم نور کافی به فضا وارد می شود و هم از ورود آن بخش از نور که باعث آزار می شود جلوگیری شده است.

از نظر هزینه نیز استفاده از والان نسبت به پرده های قدی که پارچه بیشتری برای ساخت آن به کار می رود، به صرفه تر است. استفاده از این مدل پرده های فانتزی آشپزخانه برای خانه های شخصی که پنجره آن رو به حیاط باز می شود مناسب است.

پرده شید رول

این پرده به صورت عمودی باز و بسته می شود و هنگام جمع شدن به سمت بالا جمع شده و شکلی شبیه به والان به خود می گیرد. با نصب پرده رول شید یک پرده دارید که می توانید از آن به عنوان پرده والان استفاده کنید و در مواقعی که نور آزار دهنده وارد آشپزخانه می شود، پرده را باز کنید تا کاملاً پنجره را بپوشاند و به این ترتیب از ورود نور به طور کامل جلوگیری کنید.

زمانی که پنجره آشپزخانه شما رو به ساختمان های مجاور باز می شود به گونه ای که ساختمان ها به هم دید داشته باشند، می توانید از پرده های شید رول استفاده کنید. تنوع این پرده ها بسیار زیاد است و به راحتی می توانید از طرح و رنگ هایی که با سایر وسایل آشپزخانه هارمونی دارد استفاده کنید. اگر نوری که به آشپزخانه وارد می شود کافی نیست و یا کم است می توانید از پرده های شید رول نیمه مات سفید یا پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید.

پرده های پلیسه و ریلی

از دیگر مدل های پرده آشپزخانه که طرفداران بسیاری نیز دارد، پرده های ساده ریلی و پلیسه است. افرادی که به پرده های طرح دار علاقه ای ندارند و یا به دلیل دکوراسیون داخلی منزل پرده های ساده را می پسندند، می توانند از مدل پرده های ساده که به سبک پلیسه دوخته می شوند استفاده کنند. پرده های پلیسه همیشه به روز هستند و همین امر سبب محبوبیت این پرده نزد افراد است.

پرده با طرح گل گلی

استفاده از این مدل پرده در آشپزخانه در روحیه افراد تأثیر مثبت گذاشته و طراوت بهار را به شما هدیه می دهد.

پرده آشپزخانه با طرح رومی

این مدل پرده در عین سادگی بسیار شیک بوده و آرامش و ظرافتی خاص به آشپزخانه می بخشد و برای زمانی که هزینه چندانی برای خرید پرده ندارید انتخاب مناسبی است. شاید به همین دلیل یکی از مدل پرده های پرطرفدار است.

پرده کلاسیک

اگر آشپزخانه شما یک آشپزخانه شیک و مجلل با کابینت و مبلمان کار شده است باید از پرده های کلاسیک و مجلل چند لایه که با پارچه های زیبا دوخته شده و بر روی هم قرار گرفته اند استفاده کنید. برای تزئین این پرده ها از آویز و منگوله استفاده می شود.

هنگام انتخاب پرده برای آشپزخانه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اولین و مهم ترین نکته در انتخاب هر چیزی دوام و کیفیت آن است. برای آشپزخانه نیز باید پرده ای انتخاب کرد که در مقابل شستشو و تابش نور مقاوم باشد. برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه زیباتر جلوه کند بهتر است از پرده هایی که طرح و رنگ زیبا دارند استفاده کنید. نکته دیگر درباره ابعاد آشپزخانه است. بعضی از آشپزخانه ها بزرگ و برخی دیگر کوچکند. برای ایجاد بالانس در آشپزخانه، برای آشپزخانه های کوچک از پرده هایی به رنگ روشن و برای آشپزخانه های بزرگ باید از پرده های با رنگ تیره تر استفاده کرد.

معیارهای انتخاب پرده

  • انتخاب رنگ با توجه به تابش نور
  • انتخاب رنگ بر اساس رنگ کابینت و دیوارها
  • قابل ست شدن با طرح و رنگ رومیزی
  • و … .