پرده بارون دیزاین

پرده های ساده و شیک

پرده های ساده یکی از پر استفاده ترین مدل های پرده است. این پرده تقریباً در تمام نقاط منزل قابل استفاده است. زیبایی همراه با سادگی این پرده شیک، دلیل استفاده زیاد از آن شده است و مناسب افرادی است که دنبال پردهای ساده و شیک و زیبا هستند. خرید و فروش پردهای ساده و شیک تقریباً به صورت دائمی وجود دارد و مشکلی در تهیه آن نخواهید داشت.

معمولاً برای اتاق پذیرایی از پرده های لوکس و سنگین با پارچه های ساتن و ابریشم استفاده می شود، اما خیلی وقت ها مدل دکوراسیون منزل اجازه استفاده از پرده های سنگین و پر زرق و برق را نمی دهد و باید از مدل پردهای ساده و شیک پذیرایی استفاده کرد. برای اینکه از جلوه سالن پذیرایی کم نشود، بهتر است مدل پرده ای را انتخاب کنید که با وجود سادگی زیبا باشد و هارمونی لازم با دیزاین سالن را داشته باشد. البته بیشترین استفاده از این مدل پرده ها در آشپزخانه و اتاق خواب است.

مدل پردهای ساده و شیک اتاق خواب و آشپزخانه

همانطور که قبلاً هم گفتیم، پرده های ساده بیشتر در آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می شوند. بنابراین اگر در آشپزخانه تان پنجره است، بهتر است از این مدل پرده ها استفاده کنید. برای اینکه جذابیت آشپزخانه بیشتر شود می توانید رنگ پرده را با رنگ رومیزی و یا رنگ وسایل آشپزخانه ست کنید.

در اتاق خواب نیز معمولاً از این مدل پرده ساده و شیک استفاده می شود. انتخاب رنگ پرده در اتاق خواب نیز بسیار با اهمیت است، چرا که با یک انتخاب درست می توان یک دکوراسیون جذاب و زیبا داشت. بنابراین بهتر است رنگ پرده را هماهنگ با رنگ روتختی و روبالشی انتخاب کنید.

تأثیر طرح و رنگ پرده در دکوراسیون:
به طور قطع نمی توان تأثیری که رنگ و طرح پرده در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد را نادیده گرفت. فراموش نکنید که با کمک این دو آیتم شما می توانید سایر عناصر موجود در محیط را با هم ست کنید و یک ترکیب زیبا به وجود بیاورید. پرده های جدید موجود در بازار شامل طرح های متنوع و پیچیده با برش های خاص هستند و یا به صورت پرده های ساده زیبا هستند که به دوخت خاصی هم نیاز ندارند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و نوع دیزاین منزلتان از پرده مناسب را انتخاب کنید.

پردهای ساده و شیک - بارون دیزاین

پرده هایی با رنگ روشن باعث بزرگتر دیده شدن محیط می شوند و به همین دلیل بهتر است برای اتاق های کوچک از پرده های روشن تر استفاده کرد تا فضای اتاق دلبازتر دیده شود. پرده های ساده تیره رنگ، بیشتر مناسب سالن های بزرگ است و برای اینکه سالن زیباتر به نظر برسد بهتر است رنگ پرده را با رنگ مبلمان و… ست کنید.

مزیت استفاده از مدل های ساده پرده

پرده های شیک و ساده به دلیل اینکه آرایش خاصی ندارند، هیچ وقت از مد نمی افتند و حتی پس از گذشت چند سال استفاده، از آن دلزده نمی شوید. برخلاف پرده های آنتیک و طرح دار که در یک دوره مد می شوند و جذابیت آنها مربوط به همان دوره است، این پرده ها همیشه جذابیت خود را حفظ کرده و زیبا به نظر می رسند. بنابراین از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه بوده و می توان در هر دوره ای و با هر نوع دکوراسیونی از آن استفاده کرد. بنابراین برای اینکه بتوانید مدت طولانی تری از پرده استفاده کنید، بهتر است پرده ای که با پارچه با کیفیت دوخته شده است را انتخاب کنید.

ایجاد تعادل در دکوراسیون با پرده ساده

هنگامی که دکوراسیون منزل بسیار شلوغ و پر از طرح و رنگ های گوناگون است، برای اینکه از شلوغی بیش از حد آن بکاهید و تعادل را در محیط برقرار کنید، می توانید از مدل پرده های ساده استفاده کنید. حتی اگر رنگ دکوراسیون خانه تان تیره است و این تیرگی شما را کلافه کرده، می توانید با انتخاب یک پرده ساده و روشن به ایجاد تعادل در این فضا کمک کنید.

ایجاد تضاد بین پرده و دکوراسیون:
با استفاده از راهکارهای بسیار ساده اما اصولی می توان کاری کرد که پرده های ساده، جلوه بسیار زیادی داشته باشند و بیشتر دیده شوند. یکی از این کارها ایجاد تضاد در فضای منزل است. به عنوان مثال می توان با انتخاب یک پرده قرمز همه توجهات را به سمت آن جلب کرد. پرده ساده قرمز رنگ به گونه ای خودنمایی می کند که در ابتدای ورود به منزل، اولین چیزی است که به چشم می آید. اما فراموش نکنید که برای ایجاد هماهنگی و تعادل در دکوراسیون باید از کوسن های قرمز رنگ نیز استفاده کنید.

ترکیب پرده ساده و طرح دار

استفاده از پرده های ساده در ترکیب با پرده های طرح دار بسیار جذاب بوده و جلوه بیشتری به فضای خانه می دهد. علاوه بر آن هنگام ترکیب این دو پرده، زیبایی هر کدام از آنها بیشتر دیده می شود. بنابراین هنگامی که طرح و نقش پرده زیاد باشد، برای ایجاد هارمونی از یک پرده ساده در کنار آن استفاده می کنند. البته توجه کنید که رنگ پرده ساده از رنگ های به کار رفته در پرده طرح دار انتخاب شود. به عنوان مثال اگر پرده طرح دار، دارای گلهای صورتی رنگ است، می توانید از یک پرده ساده به رنگ صورتی در کنار پرده گلدار استفاده کنید و تأثیر زیبای آن را ببینید.

رنگ های مختلف پرده ساده

درست است که پرده های ساده آرایش خاصی ندارند، اما می توانید با ترکیب چند رنگ پرده ساده در کنار هم تصویری زیبا خلق کنید. مثلاً می توانید با نصب چند پرده با رنگ های مکمل و یا گاهاً متضاد در کنار هم یک ترکیب زیبا و متفاوت به وجود بیاورید.

خلاقیت در نصب پرده:
هر چقدر هم که مدل پرده ساده باشد، می توانید با استفاده از مدل های متنوع از طراحی پرده و همچنین ایجاد خلاقیت در نصب پرده، یک فضای شیک و زیبا به وجود بیاورید. می توانید پرده ساده را به شکل های مختلف آویز کرده و از این طریق آن را مدل دار کنید.

حرف آخر:
با توجه به تمام مطالب و راهکارهای انتخاب پرده که در بالا گفته شد، فراموش نکنید که مهم ترین نکته در انتخاب پرده، سلیقه شما است. به عنوان مثال می توانید یک پرده ساده را در کنار ساده ترین شکل دکوراسیون به کار ببرید اما یک فضای زیبا خلق کنید. مهم نیست که از مدل پرده های جدید استفاده کنید یا نه، آنچه که باید به آن توجه کنید حفظ زیبایی محیط است.