پرده بارون دیزاین

پرده های جدید 2021

همیشه با شروع سال جدید تغییراتی در مد و دکوراسیون به وجود می آید. مثلاً در هر سال یک رنگ خاص یا سبک خاصی از لباس ها و … مد می شود. پرده ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر ساله شاهد مد شدن مدل های جدید پرده هستیم. روند تغییرات طی چند سال گذشته به گونه ای شده است که به تدریج پرده های ساده تر جایگزین پرده های مجلل و سلطنتی می شوند. امسال نیز این روند ادامه دارد تا آنجا که پرده های جدید 2021 بدون هیچگونه تزئینی و در کمال سادگی ارائه می شوند. اما در برخی نکات نسبت به پرده های سال قبل متفاوت هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مدل پرده موجب جلب توجه نشود

پرده مهم ترین عنصر در تزئین خانه به شمار می رود و اگر می خواهید یک دکوراسیون زیبا و شیک در منزلتان داشته باشید، بهتر است رنگ و طرح پرده را با دقت انتخاب کنید. طراحان دکوراسیون داخلی سعی دارند تا مدل پرده های امسال کمترین میزان جلب توجه را داشته باشند. در واقع امسال به هارمونی که رنگ پرده با سایر مبلمان ایجاد می کند، بیشتر توجه می شود. البته مهم ترین نکته در کنار این هماهنگی، عملکرد و کاربرد پرده است.

پرده های جدید 2021 - بارون دیزاین

عوامل مؤثر در انتخاب مدل پرده های 2021

فاکتورهای مختلفی در این انتخاب دخیل هستند که آنها را معرفی می کنیم:

امکان دید به بیرون

داشتن یک منظره خوب، بیرون از پنجره و دیدن آن از پشت قاب پنجره لذت بخش است و چه خوب می شود اگر با استفاده از پرده های نازک و شفاف این امکان را به وجود آورد. همچنین استفاده از پارچه های شفاف به روشن تر بودن فضا و تهویه فضای اتاق نیز کمک می کنند. استفاده از پرده های ضخیم تر بیشتر مناسب فضاهایی است که نیاز به تاریکی و آرامش بیشتری دارند که مدل پرده های جدید 2021 از این قانون تبعیت می کنند.

بهره گیری از مواد طبیعی

استفاده از مواد طبیعی در دکوراسیون داخلی خانه یکی از خواسته های طراحان مد امسال است. پرده هایی که از پنبه بسیار متراکم ساخته می شوند بسیار مورد پسند قرار گرفته و به همین دلیل این روزها روند تولید پارچه پرده ای رشد چشمگیری داشته است. پارچه های با بافت ساده و طبیعی مانند کتان بسیار محبوب و چشم نواز هستند. پرده کتان یکی از پرده های ترند امسال است که نیاز به هیچگونه تزئین و مدل دادن و چین دادن ندارد.

سهولت در نصب و درآوردن آسان پرده های کتان باعث شده است تا به عنوان یکی از مدل پرده های جدید 2021 شناخته شود.

طرح های جدید پرده پذیرایی

در هنگام انتخاب پرده به تمام خصوصیاتی که از یک پرده انتظار دارید، شامل طرح و رنگ و جنس و کیفیت و اندازه و …، توجه کنید تا بتوانید پرده ای تهیه کنید که سال ها برایتان قابل استفاده باشد. پرده ای که در پذیرایی نصب می شود باید از لحاظ جنس و سایر خصوصیات با پرده آشپزخانه و اتاق خواب متفاوت باشد.

پرده های پذیرایی معمولاً از پارچه های گران قیمت و ضخیم تهیه می شوند. بهتر است این پرده به صورت دو یا چند لایه نصب شود تا در زمستان مانع خروج هوای گرم اتاق و در تابستان از ورود گرما به اتاق جلوگیری کند. رنگ پرده را نیز به گونه ای انتخاب کنید که با سایر وسایل مانند مبلمان و یا رنگ دیوارها هماهنگ باشد. در اتاق پذیرایی کوچک استفاده از پرده های تیره رنگ توصیه نمی شود زیرا اتاق را کوچکتر نشان می دهد، اما برای پذیرایی با فضای بزرگ در انتخاب رنگ پرده هیچ محدودیتی وجود ندارد.

برای اتاق های نورگیر می توان از پرده های رنگی استفاده کرد تا از ورود نور زیاد به داخل اتاق جلوگیری شود و بالعکس اگر نور منزلتان کم است می توانید از پرده های حریر سفید و یا رنگ های روشن استفاده کنید.

میل پرده را متناسب با پارچه پرده انتخاب کنید. مثلاً پرده های مخمل سنگین که در پذیرایی نصب می شود، باید بر روی میله های بزرگ و مقاوم آویزان شود. برای پرده های ابریشم و حریر که وزن چندانی ندارند می توان از میله های ظریف تر استفاده کرد.

آشپزخانه و اتاق خواب

برای این قسمت از منزل می توانید از پرده های فانتزی استفاده کنید. نکته ای که باید هنگام انتخاب پرده برای آشپزخانه و اتاق خواب به آن توجه کنید، طول پرده است. به عنوان مثال اگر در طول ساعات شبانه روز پنجره آشپزخانه و اتاق خواب را بیشتر باز نگه می دارید، پرده های کوتاه انتخاب مناسب تری برای شما است.
در صورتی که می خواهید پنجره آشپزخانه و اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد، می توانید از مدل پرده های پیشبندی استفاده کنید. میل پرده را باید کمی بالاتر از پنجره نصب کنید و به همین ترتیب اندازه های پرده را باید بیشتر از ابعاد پنجره در نظر بگیرید.

پردهای جدید 2021 بیشتر به سادگی و الگوبرداری از طبیعت گرایش دارند. تأکید این مدل پرده بیشتر بر کاربرد آن است و با تجمل گرایی مخالف است. این قضیه برای کسانی که مستأجر هستند نیز بسیار مقرون به صرفه است. پرده های ساده بیشتر از جنس حریر و کتان یا از انواع پردهای جدید مدرن انتخاب می شوند. مانند:

  • پرده شید
  • پرده کرکره ای
  • پرده ژاپنی
  • پرده زبرا
  • پرده پلیسه