پرده بارون دیزاین

پرده رولی چیست؟

پرده رولی که به آن پرده غلتکی هم می گویند، همانطور که از نام آن پیداست پرده ای است که توسط یک رول باز و بسته می شود و هنگام جمع شدن مانند یک استوانه یا رول در بالای پنجره دیده می شود.

پرده رولی پرده ای صاف و یک دست بوده و هیچگونه چین خوردگی ندارد. شاید همین یک دست بودن ظاهر آن یکی از ویژگی هایی باشد که باعث محبوبیت این پرده شده است.

کاربرد آسان این پرده نسبت به پرده های قدیمی و قیمت مقرون به صرفه آن نیز از دیگر ویژگی های پرده رولی است. به طوریکه در خانه های مدرن امروزی جای انواع پرده های توری و آستردار قدیمی را گرفته اند.
از این پرده می توان هم در محیط خانه و هم در محیط کار استفاده کرد.

تمیز کردن پرده رولی

قطعاً این سوال برای همه ما پیش آمده است که نحوه تمیز کردن این پرده به چه صورت است؟ چگونه باید مکانیسم آن را از هم باز کرد؟

شاید تنها ایرادی که می شود به این مدل پرده گرفت، نحوه باز کردن مکانیسم و شستن این پرده باشد که کمی هم دشوار است و مانند پرده های قدیمی نمی توان آن را به راحتی باز کرد و شست و دوباره نصب کرد.

برای شستن پرده های رولی ابتدا باید پرده را از مکانیسم آن جدا کنید که باید روش باز کردن آن را هم بلد باشید. قطعات گیره مانندی که در ساختمان این پرده وجود دارد، برای خارج کردن پرده و نصب دوباره آن به شما کمک می کند.

سعی کنید زمانی که می خواهید پرده را دوباره نصب کنید به صورت قرینه نصب شود. وگرنه علاوه بر اینکه ظاهر نامناسبی در پرده ایجاد می کند، هنگام باز و بسته کردن آن نیز به مشکل بر می خورید.

برای اینکه نصب دوباره پرده به آسانی انجام شود می توانید پرده را به حالت رول در بیاورید و آن را به گیره ها وصل کنید.

البته مزایای پرده رولی، بسیار است که باعث شده در مقابل آنها، این ایراد به چشم نیاید. پارچه ای که در این پرده به کار می رود نسبت به پرده های قدیمی از نظر تکنیک بافندگی متفاوت و خاص است که باعث ایجاد نوعی لایه محافظت کننده بر روی سطح پرده می شود.

این پرده دارای ساختاری فوق العاده مسطح و تخت است که باعث می شود نسبت به سایر پرده ها دیرتر کثیف شود. همچنین به دلیل نوع بافتی که این پرده دارد می توانید بدون اینکه پرده را از مکانیسم آن جدا کنید در همان حالت آویز به پنجره با استفاده از یک پارچه نمدار آن را تمیز کنید.

در واقع نیازی نیست که این پرده را به طور مرتب بشویید. مگر اینکه بسیار کثیف شود و چاره ای به جز شستن آن نداشته باشید.

پرده رولی دو سیستمی

در این مدل پرده ها دو سیستم یا دو مکانیسم مجزا وجود دارد که یکی برای آستری و دیگری برای پرده توری است و با زنجیرهای تفکیک شده از هم کنترل می شوند. این پرده دقیقاً شبیه پرده های توری و آستردار قدیمی است.

سیستم این مدل پرده به گونه ای طراحی شده است که می توانید در طول روز از پرده توری استفاده کنید و هنگام شب آستری آن را نیز باز کنید و از آن بهره مند شوید. همچنین می توانید در طول روز نیز از آستری آن برای تاریک کردن اتاق استفاده کنید.

به دلیل اینکه در این مدل دو سیستم وجود دارد و دو پرده محسوب می شود، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

تنوع طرح و رنگ در پرده های رولی

تنوع طرح و رنگ این پرده ها بسیار زیاد است و با انواع دکوراسیون ها هماهنگی دارد. این مدل پرده فقط در طرح و رنگ متنوع نیست، بلکه از لحاظ نوع پارچه نیز متفاوت است.

به عنوان مثال می توان از مدل های تک رنگ این پرده برای فضاهای مدرن و اسپرت استفاده کرد و از نوع فاخر و کارکرده آن برای مکان های کلاسیک بهره برد.

پرده رولی مناسب ترین نوع پرده برای فضاهای مدرن و کلاسیک است.

در تولید پرده رولی از نازک ترین تا ضخیم ترین نوع پارچه برای تنظیم نور خورشید استفاده می شود. این نوع پرده علاوه بر اینکه امکان کنترل نور خورشید را به شما می دهد، بسیار زیبا نیز هست. شما حتی می توانید بر روی این پرده ها عکس مورد علاقه تان را چاپ کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

قیمت پرده رولی

از آنجا که این مدل پرده چین خوردگی ندارد و به صورت صاف و یک دست فقط عرض پنجره را می پوشاند، فقط به اندازه پنجره پارچه استفاده می شود و نه بیشتر. به همین دلیل هزینه کمتری نسبت به پرده های سنتی دارد.

پرده های رولی بارون دیزاین

پرده های سنتی اطراف پنجره را نیز در بر می گیرد و حتی گاهی برای زیبایی بیشتر از سقف تا کف ارتفاع دارند. همچنین به دلیل چین خوردگی زیاد در پرده های سنتی، مقدار زیادی پارچه استفاده می شود که بر قیمت پرده اثر می گذارد.

دلیل انتخاب پرده های رولینگ برای منزل

 • کیفیت بسیار بالا
  نوع استاندارد پرده رولی از پارچه هایی با کیفیت بالا و مرغوب استفاده می شود که باعث افزایش طول عمر پرده می شود.
 • ابعاد دقیق و متناسب
  پرده در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد و باید مناسب پنجره باشد. این پرده بر روی همه نوع پنجره با هر اندازه ای نصب می شود.
  این پرده ها متناسب با ابعاد پنجره شما تولید می شود. از پنجره های کوچک گرفته تا پنجره های خیلی بزرگ را می توانید به راحتی با این پرده ها پوشش دهید.
  حتی می توان این پرده ها را بر روی سقف یا دیوار نیز نصب کرد.
 • ایمنی
  مواد به کار برده شده در ساخت این پرده ها دارای استاندارد سلامتی و مورد تأیید سازمان محیط زیست است. بنابراین سلامت شما و کودکانتان را به خطر نمی اندازد.
 • تاریکی مطلق
  این پرده برای کسانی که مشکل خواب دارند و با کمترین نور دچار بی خوابی می شوند مناسب است. با نصب این پرده ها می توان پرده را کاملاً باز کرده به طوری که تمام روزنه ها بسته شود و اتاق در تاریکی مطلق فرو رود.
 • نصب آسان
  طریقه نصب این پرده بسیار راحت است و نیاز به صرف هیچ هزینه ای ندارد. شما به راحتی می توانید با دیدن فیلم آموزشی که هنگام خرید پرده به رایگان دریافت می کنید، در زمانی بسیار کوتاه این پرده تزئینی را نصب کنید.