پرده بارون دیزاین

پرده برای شرکت ها باید چگونه باشد؟

همانطور که استفاده از پرده در منازل موجب زیبایی خانه می شود، در محیط کار نیز استفاده از پرده تأثیر بسیاری در زیبایی و آرامش محیط دارد. مدل های زیبا و متنوعی از انواع پرده های منازل و پرده برای شرکت ها و محیط کار در بازار پرده موجود است. برای انتخاب یک پرده مناسب برای شرکت یا محیط کار، ابتدا باید چند عامل را مورد نقد و بررسی قرار دهید.

 • مقاومت پرده ای که برای شرکت یا اداره انتخاب می کنید باید بالا باشد تا در صورت نیاز بتوان آن را تعمیر کرد.
 • مکانیزم پرده های شرکتی باید ساده و قابل تغییر باشد.
 • در عین زیبایی، مناسب محیط رسمی اداره باشد.
 • نگهداری و شستشوی آنها راحت باشد.

در ادامه چند نمونه پرده که هم زیباست و هم مناسب فضای اداره و شرکت هست را بررسی می کنیم:

 • پرده زبرا:

این پرده با ترکیبی از زیبایی و مدرنیته و توانایی تنظیم نور ورودی به محیط، یک گزینه بسیار مناسب از پرده برای شرکت ها است. ساختمان این پرده ها از دو لایه تشکیل شده است که یک لایه ضخیم و یک لایه از جنس نازک به صورت راه راه در کنار هم قرار گرفته اند.

این پرده به صورت رولی به دور غلتکی که در ساختمان این پرده تعبیه شده است، پیچیده می شود و به وسیله ریسمانی که در کنار پرده قرار داده شده است، باز و بسته می شود. انواع مختلفی از پرده های زبرا مانند زبرای گلدوزی شده، زبرای ساده و زبرای تصویری وجود دارد که در بین مردم طرفدار بسیاری دارد.

پرده زبرا به دلیل سادگی و نگهداری آسان، نصب راحت و همچنین امکان چاپ تصویر و لوگو بر روی آن، یک انتخاب مناسب برای پرده های شرکتی و محیط کار است.

 • پرده لوردراپه (عمودی)

این پرده ها که از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته اند، با وجود پدید آمدن جدیدترین پرده ها توانسته اند جایگاه خود را تا امروز حفظ کنند. این پرده ها که دائماً طبق مد روز پیش می روند یک گزینه مناسب برای پنجره ها و درهای شرکت هاست.

 • پرده شید

زیبایی، سادگی و مقاومت پرده شید و علاوه بر آن جلوه زیبایی که به فضاهای اداری می دهد، این پرده را به یک پرده مناسب برای شرکت ها تبدیل کرده است. این پرده با ضخامت و رنگ های مختلف برای استفاده در هتل ها، منازل و حتی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این پرده ها از پارچه های مقاوم و با کیفیت تهیه می شوند و جلوه ای زیبا و رسمی به محیط کارتان می دهد. ساختمان پرده شید نیز مانند پرده زبرا است و به وسیله نواری که در کنار آن تعبیه می شود قابل تنظیم است. این پرده قابلیت تنظیم به وسیله ریموت کنترل را نیز دارد و شما می توانید از فاصله دور به راحتی نور ورودی به محیط کارخود را کنترل کنید. حتی می توانید این کار را به وسیله موبایل خود نیز انجام دهید.

 • پرده پانچ چاپی

از آنجا که قابلیت چاپ هر گونه تصویری بر روی این پرده ها وجود دارد، بنابراین برای هر گونه فضایی قابل استفاده است. به طوری که می توان با چاپ یک تصویر کودکانه بر روی آن از پرده پانچ برای اتاق خواب کودک استفاده کرد و یا با چاپ طرح و لوگوی شرکت از آن در محیط اداری استفاده کرد.

 • پرده اکاردئونی

پرده اکاردئونی که به آن پرده لانه زنبوری هم می گویند یک مدل بسیار مناسب پرده برای شرکت شما است. این پرده به صورت دولایه است که در بین این دو لایه حفره های تو خالی قرار دارد. نقش این حفره ها در میان دو لایه پرده همچون یک تونل هوا است و مانند یک عایق عمل می کند. با استفاده از این مدل پرده برای شرکت، می توانید دفتر کار خود را در برابر گرما، سرما، سر و صدا، گرد و غبار و اشعه فرابنفش عایق کنید.

 • پرده کرکره چوبی

این مدل پرده برای شرکت ها و دفترهای کار کوچک مناسب است. معمولاً در اداراتی که دارای دفاتر کار کوچکی هستند، محیط اطراف ممکن است شلوغ باشد. با استفاده از پرده کرکره چوبی می توانید علاوه بر حفظ حریم خصوصی، صداهای بیرون را نیز کمتر بشنوید. همچنین پرده کرکره چوبی مانع انعکاس نور در صفحه مانیتور و حواس پرتی افراد می شود.

تأثیر رنگ و طرح پرده در روحیه کارمندان

زمانی که افراد لازم است تا ساعت های زیادی را در یک محیط اداری قرار بگیرند، باید دکوراسیون محیط به گونه ای باشد که افراد در آن احساس کسالت، خستگی و آشفتگی ذهنی نکنند. دکوراسیون وسایلی مانند مبلمان، تابلوها، رنگ دیوارها و پرده های شرکت و بهره مندی از یک اتاق خوب، تأثیر بسیار زیادی در افزایش روحیه کارکنان شرکت دارد.

رنگ پرده برای شرکت

بدون شک قرار گرفتن در یک محیط رنگی و زیبا کمک بسیار بزرگی به پرورش فکر و جسم انسان می کند. مثلاً رنگ آبی و سبز باعث افزایش خلاقیت و نو آوری در افراد می شود. برای انتخاب رنگ مناسب برای پرده های شرکت به نکته های زیر توجه کنید.

 • اگر اتاق کارتان کوچک است، می توانید از یک پرده با رنگ سفید و یا یک رنگ روشن استفاده کنید تا اتاقتان بزرگتر به نظر برسد.
 • میزان نور ورودی به دفتر کار. مثلاً اگر نوری که به اتاق کار وارد می شود خیلی زیاد باشد، پرده با رنگ سفید و روشن انتخاب مناسبی نیست و حتی باعث اذیت شدن چشم می شود.
 • انتخاب رنگ متناسب با رنگ کلی ساختمان و همچنین لوگوی شرکت تا باعث ایجاد تضاد نشود.
 • تصمیم گیری نهایی

سخن آخر

پرده ها در هر محیطی که استفاده می شوند با توجه به نوع کاربرد و مدل پنجره، باعث ایجاد زیبایی در محیط می شوند. چه برای فضای منزل و چه محیط اداری صرف نظر از مدل پرده ای که انتخاب می کنید، سعی کنید پرده انتخابی با دکوراسیون محیط هارمونی داشته باشد تا موجب زیبایی بیشتری شود.

همانطور که در بالا گفته شد، همواره به یاد داشته باشید که پرده ای که برای محیط اداری به کار می برید از نظر رنگ و طرح با پرده منزل متفاوت است. همچنین جنس پرده اداری باید با کیفیت، مقاوم و قابل شست و شو باشد.

در این مقالعه سعی کردیم بیشتر درباره انواع پرده برای شرکت صحبت کنیم و شما را با مدل های مناسب پرده اداری آشنا کنیم. امیدواریم مفید واقع شده باشد.