پرده بارون دیزاین

همه چیز درباره پرده های آکاردئونی

پرده آکاردئونی یک نوع از پرده شید است که به آن شید پله دار یا تاشو هم می گویند. این پرده نوع عایق بندی شید ساده است که برای صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته شده است. شید پله دار نسبت به شید پلاتر استاندارد منعطف تر است، زیرا به شما این امکان را می دهد تا نور را به اندازه دلخواه دریافت کنید. دریافت نور در این مدل پرده دارای 4 حالت است:

  • دریافت نور به صورت پیش فرض
  • فیلتر نور
  • نیمه تاریک
  • تاریکی مطلق

پرده های آکاردئونی هم مانند پرده های شید، توسط زنجیرهایی که در یک طرف پرده تعبیه می شوند، باز و بسته می شوند. نحوه حرکت در این پرده ها به صورت عمودی است. در صورتی که می خواهید حریم شخصی تان حفظ شود می توانید پرده را در حالت بسته قرار دهید تا دید از بیرون به صفر برسد و هیچ گونه دیدی به داخل اتاق وجود نداشته باشد. به جز امکاناتی که گفته شد، این پرده دارای آستری است که از آن می توان برای جلوگیری از ورود نور زیاد به داخل اتاق جلوگیری کرد.

پرده آکاردئونی - بارون دیزاین

ساختار پرده آکاردئونی

ساختار این پرده ها به صورت مشبک و به شکل لانه زنبور است و به همین دلیل به آنها شید لانه زنبوری هم می گویند. ساختار این پرده و هوایی که در داخل خانه ها جریان دارد، سبب شده است تا از این پرده به عنوان عایق دما استفاده شود. توانایی عایق بندی در پرده شید لانه زنبوری 7 و در شیدهای معمولی به طور میانگین 2 و نیم است. توانایی عایق بندی در واقع میزان مقاومت در برابر جریان هوای گرم را اندازه گیری می کند و توسط برچسب بر روی بسته بندی محصول نمایش داده می شود. این مقاومت با نماد R نشان داده می شود و هرچه دارای عدد بزرگتری باشد یعنی محصول دارای عایق بندی بهتری است.

سیستم عایق بندی در پرده آکاردئونی باعث شده است تا در فصل سرد سال تا 40 درصد از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. در فصل گرم نیز تا 80 درصد از ورود گرما به داخل اتاق جلوگیری می کنند و به این ترتیب هوای داخل اتاق خنک می ماند.

مکانیسم پرده شید لانه زنبوری:
این پرده ها به دو صورت دستی و کنترل از راه دور با ریموت بالا و پایین می روند. هنگامی که این پرده بسته می شود خانه های آن همچون ورقه های کاغذ بر روی هم قرار می گیرند و به این ترتیب می توان فضای بیرون را به طور کامل دید. علاوه بر آن زمانی که این پرده ها در حالت باز و نیمه باز قرار می گیرند، چین های زیبایی در راستای خط افق در پرده نمایان می شود.

طرح و رنگ

تنوع طرح و رنگ در پرده های آکاردئونی زیاد است و هر کسی با هر سلیقه ای می تواند از آنها استفاده کند. در واقع این پرده ها را می توان با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ کرد. با استفاده از طرح های خنثی و یا طرح های ساده و کلاسیک در کنار تزئینات دیگر مانند پنل های مخمل که در قسمت جلوی پرده قرار می گیرد، می توان یک ترکیب زیبا و بی نظیر در دکوراسیون محیط ایجاد کرد.

موارد استفاده از پرده آکاردئونی

این پرده ها معمولاً در هر فضایی استفاده می شوند. ادارات، سالن های غذاخوری، فروشگاه ها، منازل قدیمی و جدید، حمام، آشپزخانه و هر فضایی که فکر کنید برای استفاده از پرده های آکاردئونی مناسب است و می توان متناسب با فضا پرده را انتخاب کرد.

از این پرده ها حتی به عنوان پارتیشن هم می توان استفاده کرد. این پارتیشن های متحرک بسیار کاربردی بوده و توسط آنها می توان یک فضا را به دو فضای مجزا تبدیل کرد و هر وقت به آنها نیاز نباشد می توان آنها را برداشت. شاید از این نوع درب های آکاردئونی در مطب ها و آتلیه های عکاسی دیده باشید. جنس این نوع درب ها معمولاً چرمی است که دارای طرح های تزئینی زیبایی است.

از این پرده ها در منازل نیز به عنوان دیوار متحرک و پارتیشن استفاده می شود. مثلاً در اتاق کودک می توان با استفاده از این پارتیشن اتاق را به دو قسمت تقسیم کرد. پرده هایی که برای این منظور تهیه می شوند دو رو بوده و در هر دو طرف دارای طرح های زیبایی است و به هیچ عنوان سبب زشت شدن اتاق کوکانتان نمی شوند و به راحتی می توانید یک اتاق را به دو اتاق تبدیل کنید.

جنس این پارتیشن ها از چرم و پی وی سی نرم می باشد. قیمت مناسب این پارتیشن ها باعث شده است تا در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. یکی از مزیت هایی که این نوع پارتیشن ها دارند این است که توانایی طرح پذیری در این مدل دیده می شود. همچنین نصب آنها بسیار سریع و آسان صورت می گیرد. مزیت دیگر این پرده ها دو رو بودن آنهاست که باعث می شود به راحتی فضاها را از هم جدا کرد.

ویژگی های پرده آکاردئونی

  • قابل سفارش در طرح و ابعاد دلخواه
  • مناسب برای هر مکانی مانند رستوران، کتابخانه، اتاق خواب و …
  • قابل شستشو
  • رنگ ثابت