پرده بارون دیزاین

معرفی و بررسی انواع پرده های رومن

پرده های رومن نوعی پوشش برای پنجره های ساختمان است که برای جلوگیری از آفتاب استفاده می شود. هنگامی که آنها باز هستند، از نظر ظاهری صاف هستند، بدون برآمدگی، براق مانند پرده های عمودی معمولی.

پرده یکی از عوامل مؤثر در دکوراسیون منزل می باشد. خانه ای که دارای پنجره های متعدد است را باید با استفاده از پرده های خاص، زیبا جلوه دهیم. در دکوراسیون منزل، ست شدن پرده ها با فرش و مبلمان از موارد ضروری به حساب می آید. ست شدن به معنی یک رنگ بودن نیست بلکه به معنی همراهی کردن رنگ ها می باشد.

ویژگی های پرده رومن

پرده رومن با استفاده از تخته های نصب شده که به تارها وصل می شوند، در قسمت پشتی پارچه ساخته می شوند. انواع مختلف پارچه پرده ای را می توان برای پرده رومن، از ابریشم و پارچه پنبه و مصنوعی استفاده کرد. آنها جایگزین بسیار خوبی برای پرده های معمولی هستند زیرا انواع زیادی از رنگ ها، الگوهای را در دسترس دارند.

پرده رومن امکان کنترل آسان و مؤثر نور را فراهم می آورد. بسته به زمان روز یا فصل قابل تنظیم هستند و در صورت نیاز به تاریکی به طور کل تاریک می کنند. با انتخاب آستر حرارتی، آنها همچنین می توانند انرژی بیشتری را حفظ کنند.

این نوع از پرده ها می توانند در بیرون یا درون شکاف قرار گیرند. توصیه می کنیم فضای بیرون را انتخاب کنید، زیرا این امر باعث افزایش نور می شود و جای آن بسیار راحت است.

پرده های رومن دارای استفاده ی آسان هستند و از نظر ظاهری فوق العاده به نظر می رسند. مقرون به صرفه بودن بستگی به نوع پارچه و اندازه و همچنین انتخاب بندها دارد.

 

پارچه پرده رومن

 

قیمت پرده رومن

قیمت این پرده با توجه به سادگی نوع آن مناسب تر از دیگر پرده ها می باشد اما باز بستگی به نوع پارچه و جنس آن دارد که بهترین انتخاب برای این پرده پارچه ساده با خط های عمودی می باشد که به این پرده زیبایی بیشتری می بخشد.

 

تفاوت میان پرده رومن و پرده ورمن

این دو نوع پرده که از نظر نوشتاری و گفتاری بسیار به هم شبیه هستند هیچ شباهتی از نظر ظاهری به هم ندارند. همانطور که می دانید پرده رومن از پارچه ساده و بدون چین ساخته می شود و هنگام تا شدن به صورت منظم و به صورت عمودی جمع می شوند. اما پرده های ورمن از دو طرف شروع به تا شدن می کند و دور یک محور می چرخد.

در میان معرفی این پرده ها، پرده شید نیز یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع پرده برای آشپزخانه ها می باشد. تفاوت این محصول با پرده رومن در نوع پارچه و نوع جمع شدن آن است که باعث شده تا به پرده کرکره ای نیز شهرت پیدا کند.

پرده شید به صورت کامل در پایه خود جمع می شود دقیقاً مانند کرکره مغازه ها اما پرده های رومن به صورت پله پله روی هم جمع شده و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. انتخاب نوع پرده با توجه به سلیقه و محیطی که قرار است پرده نصب شود انجام می گیرد.

برای مثال برای محیط های کلاسیک توصیه می شود تا از پرده رومن با پارچه کاملاً کلاسیک استفاده شود. از این نوع پرده برای پنجره سالن پذیرایی و نشیمن بیشتر استفاده می شود. ویژگی خوب این پرده امکان تنظیم نور می باشد تا در روز بتوانید از نور آفتاب بهره ببرید.

امروزه با استفاده از پارچه های متنوع و گران قیمت می توانید پرده های مجللی را داشته باشید. برای پرده های سلطنتی می توانید از ترکیب پرده های رومن و پرده های دیگر استفاده کنید. تا در کنار زیبایی، آسایش و راحتی را نیز داشته باشید.

عواملی مهم در انتخاب پرده:

 • رنگ
 • جنس
 • ابعاد
 • نوع پرده

پرده رومن بارون مدرن دیزاین

 

انواع پرده

 • پرده کلاسیک
 • پرده سلطنتی
 • پرده شید
 • پرده زبرا
 • پرده کرکره ای
 • پرده پارچه ای
 • پرده پانچی
 • پرده پلیسه ای

اما باید گفت که یکی از زیباترین نوع پرده، پرده رومن می باشد که شامل پرده کلاسیک و پرده سلطنتی نیز می شود.

پرده زبرا نیز یک نوع پرده است که دارای خط هایی می باشد و از جنس پرده توری می باشد. در این نوع پرده امکان تنظیم نور بدون جمع کردن پرده وجود دارد.

 

چگونگی نصب پرده های رومن

یکی از موارد مهمی که در زیباتر شدن پرده شما بسیار تأثیر دارد، نصب پرده می باشد. نصب درست پرده بسیار پر اهمیت است چون جلوه پرده و زیبایی زمانی کامل می شود که پرده به درستی نصب شده باشد. اگر شما بهترین پارچه و بهترین نوع پرده را انتخاب کنید اما نصب آن را به درستی انجام ندهید پرده شما ناقص و زشت نمایش می دهد.

دکوراسیون منزل برای خیلی از افراد مهم است اما باید این را در نظر بگیرید در طراحی دکوراسیون و فنگ شویی رنگ پارچه مبلی و پرده ها باید همخوانی داشته باشد. نه این که حتماً یک رنگ باشد اما لازم است یک هارمونی رنگ را در انتخاب پارچه رعایت کنید.

 

مدل پرده های رومن

 

پرده پلیسه ای:

پرده پلیسه ای یکی از انواع پرده است نصب آسان و زیبایی خاصی برای محیط های همچون آشپزخانه و پنجره بالکن دارد و این نوع پرده نیز دارای تنظیم نور می باشد و شما می توانید در روز با بالا بردن پلیسه ها از نور بهره ببری و شب نیز آن را تاریک کنی.

در طراحی دکوراسیون مدرن می توانید از پرده پانچی نیز استفاده کنید که کم هزینه و زیبا می باشند. اما اگر تصمیم به طراحی محیطی سلطنتی و آنتیک دارید بهترین گزینه پرده رومن می باشد.

لازم به ذکر است که تمام پرده هایی که برای شما در این مقاله بیان کردم به صورت کامل قابلیت شستشو دارند. اما برای این که پرده شما سالیان سال سالم بماند لازم است در شستشویی آنها یکسری موارد را رعایت کنید. جنس پارچه و تور پرده نیز در دوام آن موثر است. برای انتخاب آن لازم است با یک فرد کاملا آشنا با پارچه مشورت کنید.

مجموعه بارون مدرن دیزاین مفتخر است تا شما را در انتخاب پارچه و دوخت پرده و همچنین نصب آن همراهی کند. مشاوران ما می توانند برای انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کنند.