پرده بارون دیزاین

مدل پرده پشت در برای درب تراس و بالکن

از پرکاربردترین انواع پرده می‌ توان به پرده پشت دری اشاره داشت. این پرده‌ ها با نام پرده ساعت شنی نیز شناخته می‌ شوند و برای پوشاندن پشت درب مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در ادامه به انواع مدل‌ های پرده پشت درب اشاره خواهیم داشت.

مدل پرده پشت دری شیک و زیبا

پرده‌‌‌‌‌‌‌ های پشت دری در طرح ها و رنگ‌‌ های متنوعی طراحی می‌ شوند. شما می‌ توانید متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود از بین طرح‌ های آنها انتخاب کنید. این پرده‌ ها معمولا جهت پوشاندن درب‌ های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

طرح های پرده برای پشت درب

پرده‌هایی که برای پشت درب دوخته می‌ شوند، در انواع مختلفی وجود دارند. از مدل‌ های پرده پشت درب می‌ توان به پرده زبرا، پرده کرکره‌ ای، پرده حریر و … اشاره داشت. انتخاب از بین این مدل‌ ها بستگی به سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل شما دارد.

پرده‌‌ های پشت درب در انواع مدل‌ های طرح دار، گلدار و ساده در بازار وجود دارد. در صورتی که می‌ خواهید دیزاین داخلی منزل را به گونه‌ ای خاص طراحی کنید، می‌ توانید از مدل‌ های طرح دار یا ساده این پرده‌ ها استفاده کنید.

اگر در کنار درب‌ های موجود در ساختمان پنجره وجود دارد، توصیه می‌ کنیم طرح و رنگ پرده پنجره را با طرح و رنگ پرده پشت دری ست کنید. به این صورت جذابیت دکوراسیون داخلی منزل دو چندان می‌ شود. برای فضاهای کوچک پرده‌هایی با رنگ روشن مناسب و ایده آل است؛ زیرا این پرده‌ ها باعث بزرگ تر دیده شدن فضای منزل می‌ شوند.

برای فضاهای بزرگ می‌ توانید از پرده‌ های تیره‌‌‌‌‌ تری انتخاب کنید. به این صورت فضای منزل دنج و گرم به نظر می‌ رسد.

جهت آگاهی از نازلترین قیمت پرده ها در انواع مختلف با کارشناس بارون دیزاین در تماس باشید 09121229151

انواع مدل‌ های پرده پشت دری

معمولاً همه افراد برای تزیین درب یا پنجره‌ هایی با ابعاد کوچک سراغ پرده‌ های پشت دری یا به اصطلاح پرده های پشت پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ای می‌ روند. از ویژگی‌‌‌‌‌‌‌ های این مدل پرده‌ ها می‌ توان به فضاگیر نبودن و نصب راحت آنها اشاره داشت. یعنی پس از نصب امکان باز و بسته کردن درب و یا پنجره به راحتی فراهم می‌ شود.

این مدل پرده‌ ها در دو نوع ثابت و متحرک وجود دارند. منظور از ثابت و متحرک بودن همان قابلیت جا به جایی پرده به صورت عمودی است. دقت داشته باشید که در هر دو مدل میله پرده به پنجره یا درب ثابت است. در ادامه ویژگی‌ های هر کدام از آنها را به صورت مختصر شرح می‌ دهیم:

●      پرده پشت دری ثابت

در مدل پشت دری ثابت، میله و پرده به چهارچوب درب یا پنجره به صورت ثابت متصل می‌ شود و برای مشاهده فضای بیرون باید پرده را به کمک پرده جمع کن مغناطیسی یا پاپیونی به وسط جمع کرد.

●      پرده پشت دری متحرک

از مدل‌ های پرده پشت دری متحرک می‌‌ توان به شید رومی و شید پشت پنجره‌ ای اشاره داشت. این نوع پرده‌ ها به قسمت بالایی پنجره ثابت است. برای مشاهده کردن فضای بیرون، پرده را باید به وسیله زنجیر پرده در جهت عمودی جا به جا کرد.

انتخاب نوع پرده متناسب با دکوراسیون داخلی

در انتخاب پرده پشت دری باید به طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی محیط توجه داشته باشید. معمولا رنگ پارچه پرده پشت دری را به گونه‌ ای انتخاب می‌کنند که با طیف رنگی محیط در تعادل است. به عنوان مثال می‌ توانید پشت پنجره‌‌ ای آشپزخانه را با رنگ کابینت‌ ها ست کرد. برای پشت دری اتاق خواب می‌ توانید رنگی متناسب با رنگ سرویس خواب و یا سایر اجزاء اتاق انتخاب کنید.

در انتخاب نوع پارچه و رنگ پرده می‌ توانید از هر مدلی مانند پارچه تور و حریر، مخمل و کتان با طرح ساده، گلدار، هندسی و … استفاده کنید. در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های گذشته بیشتر از پارچه‌ هایی با طرح‌ های شلوغ و پر زرق و برق استفاده می‌ شد. ولی امروزه مدل‌ های ساده بیشتر مورد پسند افراد قرار می‌ گیرد.

پرده پشت دری برای چه قسمت‌ هایی مناسب است؟

پرده‌ های پشت دری معمولا در پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب، درب تراس مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این مدل پرده‌ ها بیشتر حالت فانتزی و تزیینی دارند. بهتر است پرده پشت دری متناسب با چیدمان دکوراسیون و رنگ بندی محیط انتخاب شود.

به عنوان مثال در محیط‌ های اداری و رسمی به جای استفاده از این مدل پرده می‌ توان از مدل‌ های کرکره‌ ای و شید استفاده کرد، زیرا این پرده‌ هایی با ظاهر ساده و کارایی مناسبی هستند.

نکات مهم برای انتخاب پرده پشت دری

برای انتخاب پرده پشت دری باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم داشت:

پرده پشت دری ثابت

یکی از مهم‌‌‌‌‌ترین نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید، ثابت با متحرک بودن پرده پشت دری بالکن می باشد. نوع ثابت پرده‌ های پشت دری به وسیله دو میله در پایین و بالای چهارچوب در متصل می‌ شوند. برای کنار زدن این مدل پرده از یک بند مغناطیسی یا یک پاپیون استفاده می‌ شود. از مزیت‌ های این نوع پرده می‌ توان به ثابت بودن آن در زمان باز و بسته کردن درب اشاره داشت.

پرده پشت دری متحرک

مدل پرده پشت در برای درب تراس و بالکن2

پرده‌ های پشت دری متحرک دارای تنوع بسیاری است. در ادامه به پرطرفدارترین پرده‌ های پشت دری متحرک اشاره خواهیم داشت:

  • پرده زبرا

پرده زبرا از پرطرفدارترین پرده‌ های مناسب درب تراس و حتی پنجره آشپزخانه است. پرده‌ های زبرا را می توانید در مدل‌ ها و طرح‌ های گوناگونی پیدا کنید. دقت داشته باشید که این پرده‌ ها را می‌ توان در بالای درب و یا درون چهارچوب آن نصب کنید.

فقط توجه داشته باشید که مدل و طرح آن متناسب با دکوراسیون داخلی منزل باشد.

  • پرده حریر

اگر طرفدار پرده‌ های ساده و شیک هستید، پیشنهاد می‌ کنیم از پرده‌ های توری یا حریر برای درب تراس منزل خود استفاده کنید. این نوع پرده بیشتر مناسب خانه‌ هایی است که درب تراس آنها در پذیرایی است.

  • پرده کرکره‌ ای

از دیگر پرده‌ های مناسب بالکن می‌ توان به پرده کرکره‌ ای اشاره داشت. با استفاده از این نوع پرده‌ ها می‌ توانید به راحتی میزان نور وارد شده به منزل را تنظیم کرد.

  • پرده رومی

پرده رومی یکی دیگر از پرده‌ های مناسب پشت درب است. دقت داشته باشید که این نوع پرده متحرک می‌ باشد. به همین دلیل شما می‌ توانید از دو مدل باز و بسته آن استفاده کنید.

1.     پرده مناسب خانه‌‌‌‌‌های نورگیر

اگر بالکن و تراس منزل جنوبی است، در طول روز نور زیادی وارد خانه می‌ شود. برای چنین خانه‌ هایی پرده‌ های رومی و یا زبرا که دارای رنگ‌ های تیره و ضخامت بیشتری هستند، مناسب است.

2.     پرده مناسب خانه‌ های کم نور

در صورتی که تراس یا همان بالکن رو به شمال باشد، نور کمتری وارد خانه می‌ شود. به همین دلیل برای این خانه‌ ها پرده‌‌‌‌‌‌‌ های توری و حریر می‌‌‌‌ تواند گزینه ایده آل و مناسب‌ تری باشد. پرده‌ های زبرا مدل راه راه نیز می‌‌‌‌‌‌‌ تواند برای درب بالکن و تراس مناسب باشد؛ زیرا امکان تنظیم نور را برای شما فراهم می‌ کند.

جمع بندی

در این مقاله به انواع مدل های پرده پشت دری پرداختیم. در انتها باید بگوییم که انتخاب پرده‌ های مخصوص پشت درب تراس یا همان پرده‌های پشت درب بالکن بستگی به سلیقه و دکوراسیون داخلی منزلتان دارد. پرده پشت دری پلیسه از محبوب‌ ترین پرده‌ های موجود در بازار است. دقت داشته باشید که قیمت مدل‌ های مختلف پرده پشت درب به عوامل مختلفی نظیر: جنس، مدل و … دارد. شما می توانید پرده‌ های پشت دری موجود در بازار را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین گزینه را خریداری نمایید.

 

سوالات متداول

1. برای خانه‌ های کم نور چه نوع پرده‌ پشت دری مناسب است؟

برای این خانه‌ ها پرده‌‌‌‌‌‌‌ های توری و حریر می‌‌‌‌ تواند گزینه ایده آل و مناسب‌ تری باشد.

2. برای خانه‌ های نورگیر چه نوع پرده پشت دری مناسب است؟

برای این نوع خانه پرده‌ هایی با ضخامت بالا و رنگ تیره می‌‌‌ تواند مناسب باشد.

3. تنوع پرده‌‌‌ های متحرک چگونه است؟

تنوع پرده های متحرک بسیار بالا است. از پرطرفدارترین انواع پرده‌ های متحرک می توان به پرده زبرا، پرده کرکره، پرده حریر و پرده رومی اشاره داشت.

4. پرده‌ های پشت دری ثابت چگونه نصب می‌ شوند؟

نوع ثابت پرده‌ های پشت دری به وسیله دو میله در پایین و بالای چهارچوب نصب می‌ شوند.

5. آیا از پرده‌ های حریر می‌‌‌ توان در خانه‌ های پر نور استفاده کرد؟

اگر به نور حساسیتی ندارید، می توانید از این پرده به عنوان پرده پشت دری در منزل استفاده کنید.