پرده بارون دیزاین

مدل پرده های ساده حریر

مدل پرده ای که در منزل استفاده می کنید تأثیر مستقیم در زیبایی دکوراسیون منزل شما دارد. در واقع می توان گفت که پرده ها نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارند. به همین دلیل زمانی که می خواهید در دکوراسیون منزل تنوع ایجاد کنید نیاز نیست که تمامی وسایل را تغییر دهید، بلکه می توانید فقط با تغییر مدل پرده تنوع لازم را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال یک دکوراسیون شیک و کلاسیک هستید، می توانید از مدل پرده های ساده حریر استفاده کنید.

به جز نقشی که پرده در زیبایی خانه ایفا می کند، وظیفه کنترل نور ورودی را نیز بر عهده دارد. علاوه بر آن به عنوان عایق گرما و سرما نیز به کار می رود. بنابراین هنگام انتخاب پرده همه ویژگی های آن را در نظر بگیرید. از لحاظ قیمت نیز معمولاً پرده ها ارزان نیستند، پس پرده ای را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، کیفیت و دوام نیز داشته باشد. البته به این نکته هم دقت کنید که مدل پرده را با توجه به فضایی که در آن نصب می شود، انتخاب می کنند.

مدل پرده های ساده حریر - بارون دیزاین

پرده های حریر جدید

همانطور که می دانید حریر پارچه ای بسیار نر و لطیف است که در مقابل تابش نور، ظاهری بسیار زیبا و درخشان به خود می گیرد. مدل پرده های ساده حریر که جدیداً تولید می شود همین خصوصیت را دارد و ظاهری شیک و کلاسیک در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

استفاده از پرده حریر در اتاق خواب برای آن دسته از افرادی که می خواهند اتاقی نورگیر داشته باشند بسیار مناسب است. پرده حریر نور زیادی را از خود عبور می دهد و حتی زمانی که کاملاً کشیده باشد باز هم فضای اتاق را بزرگتر و درخشان تر نشان می دهد و به همین دلیل برای اتاق خواب های کوچک بسیار مناسب است.

پرده های حریر زیبا، باکلاس، شیک و گران قیمت هستند و به همین دلیل زیباترین و بهترین مدل پرده های حریر بیشتر در اتاق پذیرایی و نشمین استفاده می شوند. اما باز هم افرادی هستند که در اتاق خواب های خود از دکوراسیون لاکچری و پرده های گران قیمت استفاده می کنند.

تاریخچه پیدایش پارچه حریر

طبق داستان هایی که از گذشته های دور نقل و نسل به نسل منتقل شده اند، برای اولین بار حدود 5000 سال پیش ابریشم توسط یکی از پادشاهان چین کشف شد. این طور که گفته می شود زمانی که امپراطور چین برای صرف چای زیر سایه درخت توت می نشیند، یک پیله ابریشم داخل فنجان چای او می افتد و باز می شود.

زیبایی نخ های ابریشمی در مقابل تابش نور، زیبایی خیره کننده ای به وجود آورده و توجه پادشاه را به خود جلب می کند. این امر پادشاه را به فکر تولید نخ و پارچه های حریر ابریشمی می اندازد و به این گونه تولید پارچه های حریر از چین آغاز و از طریق جاده ابریشم به سایر نقاط جهان از جمله ایران فرستاده می شد.

مزیت پارچه های ابریشم

مزیت اصلی این پارچه، زیبایی، دوام و کیفیت آن است. مقاومت کششی ابریشم بسیار بالا بوده و به همین دلیل محکم ترین فیبر طبیعی به شمار می رود. هر فیبر از ابریشم طبیعی به اندازه یک سیم آهنی با طول قطر مساوی، دارای استحکام برابر است و به همین دلیل در ساخت چتر نجات نیز از آن استفاده می شود.

چگونگی تشخیص پارچه ابریشمی اصلی

حتی با یک نگاه ساده نیز می توان جنس خوب را تشخیص داد. در مورد پارچه های حریر نیز همین گونه است. وقتی برای خرید پرده به فروشگاه می روید و فروشنده دو مدل پرده حریر را به شما نشان می دهد قطعاً با اولین نگاه جنس مرغوب را می شناسید. لطافت بسیار و زیبایی و جذابیت فراوان حریر آن را از نمونه تقلبی و بی کیفیت متمایز می سازد.

ابریشم اصلی به دلیل طبیعی بودن، نسبت به سرما و گرمای محیط واکنش نشان می دهد به طوری که در فصل گرما خنک می ماند و در زمستان گرم می شود و به همین دلیل به عنوان عایق حرارتی نیز به کار می روند.

به دلیل رنگ پذیری بالایی که ابریشم دارد، مدل پرده های حریر جدید در رنگ های متنوع موجود است. تنوع این مدل پرده در حدی است که برای هر سلیقه ای مورد پسند است. هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که پرده حریر مرغوب، همیشه با آستری مناسب همراه است.

از آنجا که ابریشم یک ماده کمیاب است قطعاً قیمت بالایی دارد. بنابراین اگر می خواهید مدل پرده حریر جدید خریداری کنید باید مبالغ هنگفت بپردازید. قیمت ابریشم خام در ایران در حدود 50 تا 200 هزار تومان برای هر متر است. ابریشم های بسیار با کیفیت و مرغوب که صد در صد طبیعی هستند به قیمت متری 700 هزار تومان فروخته می شوند.

شستشوی پرده حریر ابریشم

برای شستشوی پرده ابریشم بهتر است از خشکشویی کمک بگیرید. هر چند آب ابریشم را خراب نمی کند اما به صورت لک بر سطح پارچه می ماند. بنابراین بهتر است که با آب شسته نشود. از اسپری تمیز کننده خشک نیز می توانید استفاده کنید.

محبوب ترین مدل پرده حریر

استفاده از مدل پرده های حریر ساده مخصوصاً اگر بر روی زمین رها باشد، فضایی رسمی و کلاسیک به دکوراسیون داخلی می دهد. این پرده ها به تنهایی زیبایی لازم را به محیط می دهد.

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین مدل های پرده که معمولاً در تمام خانه های ایرانی مشاهده می شود، ترکیب حریر با والان ساده است. این والان به صورت یک طرفه یا دو طرفه دوخته می شود و معمولاً از جنس حریر، گیپور و مخمل است. والان پرده در واقع یک عنصر تزئینی محسوب شده و جهت زیبایی بیشتر پرده به کار برده می شود. همچنین برای اینکه والان جلوه بیشتری به پرده بدهد، معمولاً از رنگهای متضاد با رنگ پرده انتخاب می شود. خیلی وقت ها نیز رنگ والان را هماهنگ با رنگ مبلمان انتخاب می کنند.

این مدل پرده های حریر بیشتر مناسب سالن های بزرگ با پنجره های بزرگ است. سبک کلاسیکی که با استفاده از مدل پردهای ساده حریر ایجاد می شود، در ترکیب با مبلمان استیل جلوه خاصی به فضا می دهد.