پرده بارون دیزاین

مدل پرده های جدید پذیرایی

مدل پرده های پذیرایی، پرده های اتاق خواب و حتی پرده ای که در آشپزخانه استفاده می شود، تأثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون منزل دارد. اصولاً خانم ها به دکوراسیون منزل خود اهمیت بسیاری می دهند و به همین دلیل همیشه سعی دارند زیباترین و جدیدترین مدل های پرده را انتخاب کنند. این انتخاب برای سالن پذیرایی که مهم ترین قسمت هر خانه محسوب می شود و معمولاً از آن برای پذیرایی از میهمان ها استفاده می کنند، کمی سختگیرانه تر است.

جنس مناسب برای پرده پذیرایی

پرده های بسیاری موجود هستند که می توان از آن در سالن پذیرایی استفاده کرد. اما باید در انتخاب جنس پرده و هارمونی که با سایر عناصر موجود در سالن ایجاد می کند، دقت کافی داشته باشید. برای مثال چند مدل پرده را مورد بررسی قرار می دهیم.

پرده تور

همانطور که می دانید استفاده از پرده های توری از گذشته تا به امروز همچنان ادامه دارد. اما نباید این نکته را فراموش کرد که این پرده ها با همه نوع دکوراسیونی هارمونی ندارد. مثلاً اگر می خواهید یک دکوراسیون سنتی در سالن پذیرایی خود ایجاد کنید، استفاده از پرده توری به شما توصیه نمی شود. اما چنانچه به دکوراسیون مدرن و کلاسیک علاقه دارید، این پرده یک انتخاب مناسب برای شماست. استفاده از پارچه توری به شما کمک می کند تا یک پرده کلاسیک و شیک برای پذیرایی خود داشته باشید.

پرده حریر

پرده حریر یکی دیگر از مدل پرده های پذیرایی است که بیشتر با دکوراسیون مدرن و کلاسیک همخوانی دارد. از این پرده ها می توان در ترکیب با پارچه های ضخیم تر استفاده کرد و یک دکوراسیون زیبا خلق کرد.

همواره به یاد داشته باشید که هنگامی که می خواهید برای پذیرایی پرده خریداری کنید، به تناسب و همخوانی پرده با سایر اجزای محیط دقت کنید. اما زمانی هم هست که هنوز وسایل مورد نیاز برای پذیرایی را خریداری نکرده اید. در این صورت انتخاب پرده آسانتر می شود و می توانید ابتدا پرده را انتخاب کرده و سپس با توجه به طرح و مدل پرده سایر اجزای محیط را انتخاب کنید.

نیازی نیست که تمام وسایلی که انتخاب می کنید با هم هماهنگ و متناسب باشند، حتی ممکن است ظاهر ناخوشایندی هم به محیط بدهد. برای اینکه یک پذیرایی شیک و زیبا داشته باشید کافی است دو یا سه عدد از عناصر محیط را متناسب با پرده انتخاب کنید و برای سایر اجزا از طرح و رنگ های مکمل و گاهاً متضاد استفاده کنید.

مدل پردهای جدید پذیرایی - بارون دیزاین

رنگ های مناسب برای پرده پذیرایی

در طراحی مدل پرده های جدید پذیرایی از رنگ های بسیاری می توان استفاده کرد. چه رنگ های ترکیبی و یا به صورت تک رنگ. اما استفاده از رنگ های ترکیبی زیبایی بیشتری به دکوراسیون داخلی می دهد. در ادامه می خواهیم به بررسی چند رنگ ترکیبی در بوجود آمدن مدل پردهای جدید پذیرایی و تأثیر آن در دکوراسیون بپردازیم.

ترکیب مشکی، طلایی و سفید

استفاده از این ترکیب در دکوراسیون داخلی، فضایی بسیار زیبا و مدرن ایجاد می کند. این دکوراسیون ترکیبی به شما این امکان را می دهد تا از داشتن یک پذیرایی کلاسیک لذت ببرید.

آبی مات، سفید و طلایی

استفاده از این سه رنگ در تهیه پرده پذیرایی و تاج سفید سلطنتی که در بالای پرده قرار می گیرد و نور پنهانی که در بالای پرده تعبیه می شود، بسیار لاکچری و زیبا است. پرده ای را تصور کنید با مدل رومی و رنگ طلایی و آبی و آویز های تزئینی که زیبایی پرده را چندین برابر می کند. پرده حریر با طرح نقره ای و سلطنتی که در زیر آن به کار رفته است و مبلمانی که متناسب با پرده انتخاب شده است، چه فضای با شکوهی به وجود می آورد.

کرم و قهوه ای و آبی

این ترکیب یک انتخاب مناسب برای کسانی است که می خواهند رنگ پرده و مبلمان و بخشی از کاغذ دیواری با هم متناسب باشد

آبی کم رنگ، سفید و نقره ای

استفاده از این ترکیب که یک طرح سلطنتی و زیبا می سازد، مناسب کسانی است که به فضای شاد علاقه دارند و می خواهند یک پذیرایی زیبا و لاکچری داشته باشند. همچنین می توان آبی کم رنگ و پر رنگ را در کنار رنگ سفید و نقره ای به کار برد و یک پرده زیبا و سلطنتی خلق کرد.

سفید و مشکی

استفاده از پرده به رنگ سفید و مشکی همراه با یک دست مبل راحتی طرح L به رنگ خاکستری یا نوک مدادی، یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دکوراسیون ساده و امروزی علاقه دارند. برای داشتن پرده های ساده و شیک پذیرایی می توانید از این ترکیب استفاده کنید.

اضافه کردن رنگ کرم به این ترکیب یک رنگ فوق العاده زیبا به وجود می آورد که با مبلمان سفید و نقره ای سلطنتی ست شده و بسیار شیک و زیبا می شود.

معرفی دو مورد از بهترین مدل پرده های پذیرایی

1. پرده سلطنتی

یکی از زیباترین و بهترین مدل پرده های پذیرایی، پرده سلطنتی است. ارتفاع پرده سلطنتی باید زیاد باشد به طوری که بر روی زمین رها شده و دارای تجملات زیاد باشد. یکی دیگر از خصوصیات پرده سلطنتی استفاده از والان همراه با میل پرده طلایی است که تأثیر بسیاری در زیبایی پرده و دکوراسیون منزل دارد.

پارچه ای که در این مدل پرده ها به کار می رود معمولاً ساتن، ابریشم و مخمل است که گرانقیمت نیز می باشد. پرده سلطنتی در رنگ های طلایی، زرشکی و آبی فیروزه ای جلوه بسیار زیبایی داشته و هنگامی که در ترکیب با پارچه حریر به کار می رود بسیار زیباتر به نظر می رسد.

2. پرده پانچ پذیرایی

این پرده چین کمی می خورد اما در عین حال زیباست. نصب این پرده آسان بوده و در صورت نیاز به شستشو به راحتی درآورده می شود. البته این پرده ها به دلیل چین کمی که می خورند گرد و غبار به راحتی در آنها نفوذ نمی کند و دیر کثیف می شوند، اما اکنون با نزدیک شدن به عید می توانید به راحتی آن را در آورده و شستشو دهید. توجه داشته باشید که این کار را پودر دستی یا پودر صابون انجام دهید.

تنوع مدل پرده های پانچ بسیار زیاد است و به همین دلیل با هر سلیقه ای انطباق دارد. برای مدل پرده پانچ پذیرایی طرح و نقش های بسیاری وجود دارد که می توانید متناسب با طرح فرش یا مبلمان و یا حتی کوسن ها، طرح دلخواهتان را انتخاب کنید.

به عنوان مثال افرادی که به پرده سلطنتی علاقه دارند اما پرده ای را ترجیح می دهند که به راحتی نصب شود می توانند طرح سلطنتی پرده پانچ را انتخاب و نصب کنند. همچنین افرادی که دکوراسیون مدرن را می پسندند و علاقه چندانی به دکوراسیون طرح دار ندارند می توانند از پارچه های ساده برای پرده پانچ استفاده کنند. این مدل یکی از زیباترین مدل پردهای ساده و شیک پذیرایی است.