پرده بارون دیزاین

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب

پژوهشگران بر این اعتقادند که فضای خواب در روح و روان انسان بسیار تاثیر گذار است. بر همین مبنا تاکید دارند که از رنگ های خوب و آرامش بخش در این اتاق استفاده شود. همچنین توصیه می کنند که این فضا زیبا و متناسب با سلیقه شما باشد. با استفاده از وسایل می توان به فضای بی روح و ساده اتاق خواب جلو بخشید. پرده اتاق خواب یکی از این وسایل است. انتخاب درست پرده اتاق خواب اهمیت فراوانی در دکوراسیون داخلی اتاق دارد. با ما از فروشگاه پرده بارون دیزاین همراه باشید تا نکات لازم برای انتخاب پرده های مدل جدید برای اتاق خواب را بیان کنیم.

اهمیت پرده اتاق خواب

با توجه به فعالیت های بسیار افراد در طول شبانه روز خواب خوب و مفید برای همه افراد لازم و ضروری است. در واقع داشتن یک خواب خوب اهمیت ویژه ای در سلامت و بهبود روان انسان در دراز مدت خواهد داشت. به همین دلیل داشتن یک مکان مناسب و آرامش بخش برای خواب بسیار حائز اهمیت است. دکوراسیون اتاق خواب می تواند حس آرامش را به شما منتقل کند. قطعاً شما تایم استراحت خود را در این اتاق سپری می کنید.

پرده اتاق خواب از این لحاظ اهمیت دارد که می تواند در تنظیم مقدار نور ورودی به اتاق تاثیر گذار باشد. به علاوه حس آرامش را به افراد درون اتاق منتقل می کند. همچنین نقش به سزایی در حفظ حریم خصوصی افراد کرد. البته همه این موارد زمانی امکان پذیر است که شما پرده اتاق خواب خود را به صورت درست انتخاب کنید. انتخاب نادرست و اشتباه فقط  سبب صرف وقت و هزینه خواهد شد. پس بهتر است سعی داشته باشید که نکات لازم برای انتخاب پرده درست را فرا بگیرید.

جنس پرده اتاق خواب

 جنس پرده اتاق خواب

امروز جنس پارچه پرده اتاق خواب بسیار در خرید پرده ای با کیفیت حائز اهمیت است. جنس و انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد که شما متناسب با نیازتان می توانید آن ها را انتخاب کنید. پرده های حریر، ضخیم، نازک و… می تواند یکی از انتخاب های شما باشند. توجه داشته باشید پرده ای که انتخاب می کنید  به صورتی باشد که در طول شبانه روز وضعیت بیرون اتاق خواب را نمایش دهد. البته این بسته به سلیقه شما دارد.

مثلاً بعضی از افراد دوست ندارند پرده ای انتخاب کنند که کل نور روز را بگیرد. البته افرادی نیز هستند که سلیقه ای برعکس دارند. اما معمولاً توصیه می شود پرده مناسب برای اتاق خواب پرده ای است که بتواند وضعیت شبانه روز را تغییر دهد. به عبارت دیگر پرده ای انتخاب کنید که شما با باز کردن پرده در روز میزان نور اتاق را به حد قابل توجهی کاهش دهید. این موارد به جنس پرده وابسته است. اکنون چند نمونه از جنس های پر طرفدار را بررسی می کنیم.

پرده های حریر

مزیت این پرده ها این است که با هر نوع دکوراسیونی قابل ست کردن هستند. زیبای فوق العاده پرده حریر به خاطر سادگی آن ها است. کمتر کسی را می توان یافت که این مدل پرده ها را دوست نداشته باشد. این محصولات انواع سبک های جدید پرده اتاق خواب به حساب می آیند. پرده های حریر لطافت خاصی دارند و حس آرامش را دوچندان می کنند. این جنس پرده مناسب فصل بهار و تابستان است. اگر قصد استفاده از این محصول را در فصل زمستان دارید می ‌توانید یک والان به پنجره و پرده اضافه کنید.

میزان نورگیری این جنس پرده ها بسیار زیاد است. همین امر باعث بزرگ تر و پر نور به نظر رسیدن اتاق خواب می شود. اما نکته منفی این پرده ها این است که حریم شخصی شما را نمی توانند به خوبی حفظ کنند. معمولاً اتاق هایی که به خانه روبه رو یا به فضای باز دید دارند بهتر است از پرده حریر استفاده نکنند. البته هیچ مشکلی وجود ندارد که راه حل نداشته باشد. شما برای رفع این مشکل می توانید پرده آستری یا به عبارت دیگر پشت پرده ای استفاده کنید.

تنوع رنگ این پرده ها بسیار زیاد است اما معمولاً از رنگ های سفید و شیری آن بیشتر استفاده می شود. طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودکان نیز مهم است. پرده های حریر از جمله پرده هایی هستند که در اتاق خواب کودکان به وفور استفاده می شوند. بیشتر رنگ های شاد پرده های حریر را برای اتاق خواب کودکان به کار می برند.

پرده تور اتاق خواب

پرده تور

ساختار این پرده مانند پرده های حریر نازک است و به خوبی می توانند نور را از خود عبور دهند. پرده های توری برای پنجره های آفتاب ‌گیر گزینه بسیار مناسبی به حساب می آیند. هنگامی که نور از بافت پرده توری رد میشود بر روی سطح زمین شکل های زیبایی را ایجاد می کند. همین امر زیبایی و آرامش اتاق خواب را دوچندان خواهد کرد.

می توان گفت پرده های توری جز قدیمی ترین پرده ها هستند. البته با مرور زمان مدل های جدید این نوع پرده مطرح شده است. مدل های جدید این محصولات بسیار پر متقاضی هستند. در صورت لزوم می توانید از پشت پرده ای یا آستر برای این پرده ها استفاده کنید. اگر علاقمند هستید میزان نور ورودی به اتاق زیاد باشد این پرده ها مناسب هستند.

پرده مخمل و ساتن

پرده های مخمل و ساتن مناسب فصول سرد سال هستند. این پرده ها در پاییز و زمستان از ورود هوای سرد از پنجره به داخل اتاق و خروج هوای گرم از اتاق بیرون جلوگیری می کنند. افرادی که به حریم خصوصی خود بسیار اهمیت می دهند و دوست دارند که فضای درونی اتاق خواب به طور کامل  دیده نشود می ‌توانند از این پرده استفاده کنند.

ممکن است در روز هوای اتاق خواب گرم باشد در این مواقع می توانید پرده را جمع کنید تو از نور و هوای تازه بهره مند شوید. این پرده ها بیشتر با دکوراسیون مجلل همخوانی دارند. اگر فضای اتاق یا تخت خوابتان از نوع سلطنتی و کلاسیک است می توانید از این نوع پرده برای پنجره بهره ببرید. این جنس پارچه ها به عنوان والان پرده نیز کاربرد دارد.

پرده های طرح دار

معمولا افراد به انتخاب پرده های ساده برای اتاق خواب بیشتر علاقه نشان می دهند. می توان گفت دلیل عدم آشنایی با پرده های طرح دار است. البته انتخاب پرده های طرح دار ریسک پذیری خاص خود را دارد.‌ معمولاً جنس این پرده ها از پارچه های نخی یا کتان است. می توانید متناسب با دکوراسیون اتاق خواب رنگ این پرده ها را انتخاب کنید. البته طرح های این پرده ها فقط از طرح های سنتی و قدیمی بهره  نگرفته است.

امروز طرح های مدرن و تصویرسازی های جدیدی برای پرده های طرح دار طراحی شده که بسیار پر متقاضی هستند. شما با انتخاب درست پرده اتاق خواب جدید می توانید فضای اتاق را منحصر به فرد کنید. بسته به سلیقه خود می توانید این پرده ها را به صورت تکی یا ترکیب با حریر به کار ببرید. نکته منفی این نوع پرده ها این است که برای اتاق خواب های کوچک گزینه خوبی به حساب نمی آیند. به این دلیل که طرح های شلوغ به پر و شلوغ شدن فضای اتاق منجر می شوند.

پرده زبرا

پرده های زبرا

اگر به دنبال انواع مدل های پرده جدید اتاق خواب هستید می توانید از این پرده ها استفاده کنید. این پرده ها که جدیدا به بازار ارائه شده اند طرح های بسیار متنوعی ندارند. اما جز سبک های مدرن پرده برای اتاق ها به حساب می آیند. پرده های رومن شید معمولاً به وسیله یک اهرم و نوار به بالا جمع می شوند. این پرده ها از نظر عملکرد شبیه پرده های زبرا هستند. با توجه به جدید بودن این پرده ها می توان گفت گزینه خوبی به کار بردن در فضای اتاق خواب هستند.

اگر به دنبال انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب هستید می توانید از این محصولات بهره بگیرید. زیرا که فضای اتاق را اشغال نمی کنند و برای اتاق های کوچک مناسب هستند. پرده های زبرا نیز مانند رومن شید همین خاصیت را دارند. اما پرده های زبرا در طرح و رنگ های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند. شما می توانید از رنگی استفاده کنید که بیشترین تناسب را با فضای اتاق خواب شما دارد.

مزیت قابل توجه این پرده ها این است که به آسانی نصب می شوند. همچنین شستشوی پرده های زبرا بسیار آسان است و قابل شستشو هستند. شما می توانید در طول روز این پرده ها را جمع کنید و در شب آنها را ببندید. جالب است که بدانید طرح های پرده زبرا  سفارشی است. شما می توانید طرح دلخواه خود را بر روی این پرده ها اجرا کنید.

انتخاب پرده ساده برای اتاق خواب

آیا پرده های ساده گزینه مناسبی برای اتاق خواب هستند؟

مدل جدید پرده برای اتاق خواب با طرح های ساده و شیک می تواند جلوه خاصی به اتاق خواب شما بدهد. این طرح های ساده و زیبا بسیار پر متقاضی هستند. به علاوه شما می توانید با هر نوع دکوراسیون این پرده ها را ست کنید. البته توجه داشته باشید که رنگ این پرده باید متناسب با فضای اتاق خواب انتخاب شود. قطعاً در صورت انتخاب نادرست رنگ نباید انتظار جلوه خاص از این پرده ها داشته باشید.

مدل پرده های ساده حریر - بارون دیزاین

رنگ پرده اتاق خواب

بهترین رنگی که شما می توانید برای انواع مدل پرده اتاق خواب انتخاب کنید رنگی است که واقعاً به آن علاقه دارید و به شما آرامش می بخشد. اگر می خواهید میزان هماهنگی در اتاق خواب شما بیشتر باشد می توانید رنگ پرده اتاق خواب را با رو تختی های خود ست کنید. با توجه به اینکه اتاق خواب مکان استراحت و آسایش است چیدمان آن باید به گونه ای باشد که این آرامش و آسایش بیشتر خود را نشان دهد. معمولا توصیه می کنند که از رنگ های گرم برای فضای اتاق خواب استفاده کنید.

این رنگ ها جریان انرژی های مثبت بسیار زیادی دارند. علاوه بر این فضایی سرشار از صمیمیت را ایجاد خواهند کرد. بیشتر نو عروسان از این رنگ ها برای فضای اتاق خواب و خود استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید که نباید رنگی انتخاب کنید که موجب بسته شدن فضای اتاق شود. در میان رنگ های گرم می توانید از رنگ کرم صورتی و رنگ های پاستیلی و روشن بهره بگیرید. اما انتخاب این رنگ ها کاملا سلیقه ای است. البته از این نکته غافل نشوید که افراد فراوانی عاشق رنگ های سرد هستند.

این رنگ ها برای آنها آرامش بخش بوده و حس امنیت بیشتری را به آن ها منتقل می کند. افرادی که به رنگ های سرد علاقمند هستند می توانند از پرده هایی با رنگ های آبی تیره و آبی روشن بهره بگیرند. بهتر است در این موارد از رنگ گرم نیز استفاده کنید مثلا رو تختی خود را به رنگ صورتی انتخاب کنید. اگر رو تختی شما نیز رنگ سردی دارد می توانید از یک آباژور با نور زرد استفاده کنید. این آباژور قادر است به گرم شدن فضای اتاق کمک کند. اگر علاقه خاصی به ست کردن وسایل اتاق خواب دارید می ‌توانید کوسن های روی تخت را با رنگ پرده ست کنید.

پرده آماده بهتر است یا دوختن پرده

سوالی که بیشتر افراد دارند این است که مواد (متریال) پرده مناسب اتاق خواب بهتر است آماده باشد یا اینکه خودمان آن را تهیه کنیم. می توان گفت پرده های آماده از چند نظر برای افراد مناسب تر هستند. مثلاً این پرده های آماده هزینه بسیار کمتری را برای شما به همراه دارند. به علاوه شما وقت و زمان زیادی را برای تهیه این پرده سپری نخواهید کرد. پس پرده های آماده از نظر اقتصادی و صرف وقت بسیار به صرفه تر هستند.

معیارهای انتخاب پرده برای اتاق خواب

  • انتخاب پرده بر اساس ضخامت

می توان گفت مهمترین مسئله ای که در انتخاب پرده باید به آن توجه شود علاقه شما به داشتن یک فضای پر نور یا تاریک است. اگر به اتاق روشن و فضای باز با نور زیاد علاقمند هستید می توانید از پرده های حریر و توری استفاده کنید. البته پرده های کتان با ضخامت کم نیز گزینه مناسب هستند. اگر به اتاق خواب های تاریک علاقه دارید می توانید از پرده های ضخیم استفاده کنیم. البته حتما میزان گرما و سرمای موجود در اتاق نیز دقت داشته باشید.

اگر متناسب با فصل ضخامت پرده را انتخاب نکنید در فصول سرد یا گرم سال باید از وسایل گرمایشی و سرمایشی بیشتری استفاده کنید. این عوامل باعث از دست رفتن انرژی خواهد شد. از دست رفتن انرژی از نظر اقتصادی نیز برای شما به صرفه نیست. پس در انتخاب ضخامت پرده دقت داشته باشید که پرده مناسب با فصل انتخاب کنید. قطعاً شما با انتخاب پرده مناسب می توانید نهایت استفاده را از آن ببرید.

  • قابلیت شستشو پرده

شاید تا به حال به این نکته دقت نکرده باشید که جنس پرده و طرحی که انتخاب می کنید باید قابلیت شستشو داشته باشد. زیرا که پرده ها مدت زمان زیادی در اتاق  خواب نصب هستند. ممکن است به مرور زمان گرد و غبار بر روی آن ها بشیند و یا در مواردی ممکن است که کثیف شوند.  در این مواقع لازم است که پرده ها کاملا شسته شوند.

قطعاً اگر شما پرده بی کیفیت انتخاب کنید بعد از شستشو رنگ آن خواهد رفت و یا ظاهر آن تغییر می کند.  به علاوه پرده هایی که قابلیت شستشو ندارند بعد از یک مدت جلا و زیبای خود را از دست می دهند.  اگر پرده ای که شما انتخاب کرده اید قابلیت شستشو ندارد حداقل به صورتی باشد که  بتوانید آن را گردگیری کنید. گرد گیری  اصولی نیز می ‌تواند در تمیز کردن پرده ها تاثیر گذار باشد.

قیمت مدل های جدید پرده اتاق خواب

معمولا  یکی از شایع ترین سوال هایی  که افراد جویای پاسخ آن هستند قیمت مدل های جدید پرده اتاق خواب اما قیمت این مدل پرده ها به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلاً بسته به جنس و طرح  پرده قیمت آن متفاوت است. البته باید توجه داشته باشید که بسته به هزینه ای که می خواهید بپردازید، باید نوع پرده را انتخاب کنید. نگرانی بابت قیمت نداشته باشید، زیرا که پرده های اتاق خواب با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند.

خرید پرده اتاق خواب

در خرید جدید ترین مدل پرده اتاق خواب باید به نکاتی دقت کنید. حتماً این محصول را از یک مرکز معتبر تهیه کنید. با توجه به زیاد شدن اجناس بی کیفیت موجود در بازار خرید پرده اتاق خواب با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. به علاوه اگر شما جنسی با کیفیت و مرغوب خریداری کنید قادر خواهید بود مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید. البته در خرید نباید فقط به جنس دقت داشته باشید  سعی کنید پرده اتاق خوابی انتخاب کنید که از نظر اقتصادی برای شما به صرفه باشد.

سخن پایانی

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب نقش بسزایی در آرامش اتاق خواب دارد. یک انتخاب خوب می ‌تواند انرژی موجود در اتاق را به میزان قابل توجهی بالاتر ببرد. همچنین تهیه پرده های شیک می تواند دکوراسیون اتاق خواب را زیباتر نشان دهد. حتماً به کیفیت پرده اتاق خواب دقت کنید چرا که شستشوی مداوم بعضی از پرده ها می تواند ایستایی و زیبایی آن ها را دچار تغییر کند.

پرده های نازک نیز ممکن است با چند بار شستشو در پاره شوند. پس متناسب با بودجه خود پرده مناسب را انتخاب کنید. شما می ‌توانید بهترین و جدیدترین مدل پرده اتاق خواب را از بارون دیزاین با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید. اگر هرگونه سوالی در مورد خرید این محصولات داشتید می توانید با کارشناسان گالری پرده بارون دیزاین تماس بگیرید.

سوالات احتمالی

1. دوخت پرده به صرفه تر است یا خرید آن ؟

قطعاً خرید آماده پرده از نظر اقتصادی و صرف زمان به صرفه تر است.

2. چه پرده‌ ای برای فصول سرد سال در اتاق خواب مناسب است؟

پرده مخمل

3. قیمت پرده ها به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی مانند جنس، طرح، مرکزی که شما پرده را از آن خریداری می کنید.

4. چه رنگی برای پرده اتاق خواب گزینه بهتری است؟

انتخاب رنگ کاملاً سلیقه ای است اما رنگ های گرم گزینه های بهتری هستند.

5. آیا پرده های طرح دار برای اتاق خواب کوچک گزینه مناسبی هستند؟

بهتر است از پرده های طرح دار برای اتاق خواب های کوچک استفاده نکنید.