پرده بارون دیزاین

انواع شیدها و پرده های کرکره ای و کاربرد آن

انواع شیدها و پرده های کرکره ای و کاربرد آن در انتخاب پرده های بالا رونده و بلایندها در حال حاضر در بازار به اندازه ای متنوع است که شما را برای طراحی دکوراسیون محیط منزل یا محل کار، سردرگم خواهد کرد. جنس‌ها، طرح ها و رنگ های مختلف برای سلیقه ها و سبک های متفاوت وجود دارند و حتی می‌توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید و شید یا پرده کرکره خاص و منحصر بفردی داشته باشید.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب پرده از بین انواع شیدها و پرده های کرکره، این مطلب را بخوانید تا چشم انداز دقیق تری نسبت به کاربرد هر کدام بدست بیاورید.

شید ها و پرده های کرکره ای علاوه بر زیبایی، کاربرد‌ها و مزایایی دارند که باید هوشمندانه انتخاب شوند. همان‌ طور که گفتیم تنوع زیاد این نوع از پرده ها باعث سردرگمی شما خواهد شد. بنابراین بهتر است چند دقیقه وقت بگذارید و مطالب و تصاویری را در این باره بررسی کنید تا بعد از انتخاب شید و پرده، محیط خانه یا محل کار، علاوه بر زیبایی، تمام فاکتور‌های لازم برای آسایش شما را هم در خود جای دهد.

 

پرده کرکره ای بارون مدرن دیزاین

 

شیدها و پرده های کرکره ای

شیدها و پرده های کرکره، انتخاب مناسبی برای منزل یا محیط کار شما خواهند بود؛ اگر شما ترجیح می‌دهید به جای پرده های کلاسیک و معمولی، از طرح های مدرن استفاده کنید.

درست است که پرده های کرکره، نوع جدیدی از پرده نیستند و از چندین دهه قبل وارد کشور ما شده‌اند اما در سال های اخیر طرح هایی از شید ها و پرده های کرکره به بازار آمده است که استایل جدیدی در فضای مورد نظر شما ایجاد می کنند و با قابلیت هایی مانند تنظیم نور طبیعی، بسیار کاربردی و زیبا می‌باشند. در ادامه می خواهیم تعدادی از انواع شید‌ها و پرده های کرکره و کاربرد آن را نام ببریم…

شید‌‌ های رومن

شید‌های رومن یا رومی یکی از زیبا‌ترین انواع شید‌های بالا رونده هستند که به خانه شما حسی کلاسیک و زیبا می دهند در حالی که در طرح های نوین عرضه می‌شوند. همان‌ طور که از نام این شید ها مشخص است، ایده طراحی آنها از دکوراسیون در تمدن روم گرفته شده و همواره شمه ای از خانه های کلاسیک و در عین حال رومن به همراه دارد.

شید های رومن به وسیله یک یا دو بند در کناره، مانند یک آکاردئون جمع شده و به بالا کشیده می‌شوند. از مزایای شیدهای رومن می‌توانیم به هماهنگی آن‌ها با انواع سلیقه ها و استایل ها اشاره کنیم. در کنار زیبایی شید های رومن، یک عیب هم دارند و آن هم اینکه شستشوی این پرده ها کمی مشکل است. بهتر است اگر قصد استفاده از این نوع پرده را دارید، پارچه قابل شستشوی آن را تهیه کنید.

کاربرد شید های رومن در محیط هایی است که نیازی به تنظیم نور ندارند زیرا این پرده ها فقط در دو حالت بالا یا پایین هستند و اگر ضخیم باشند می‌توانند کاملاً جلوی نور طبیعی را بگیرند.

 

شیدهای رول بارون مدرن دیزاین

 

شیدهای رول

شیدهای رول همان شیدهایی هستند که در هنگام جمع شدن و بالا رفتن مانند یک رول پارچه، پیچیده می‌شوند. شید رول های نازک برای محیط های کم نور و شید رول های ضخیم برای محیط های پر‌نور مناسب هستند.

برای مثال در مناطقی که تابستان های طولانی دارند و نور آفتاب شدید است می‌توان از شید رول ضخیم استفاده کرد. در انتخاب شید رول دست شما حسابی باز است تا ایده های خود را پیاده کنید. برای مثال می‌توانید شید رولی سفارش دهید که طرح مورد نظر شما روی آن چاپ شده باشد. یا اینکه ترکیبی از شید رول و پرده های معمولی پارچه ای را در خانه به کار ببرید.

کاربرد شید رول هم در محیط کار و هم فضای منزل است اما از آنجایی که ایرانیان ترجیح می دهند از طرح های شلوغ تر برای اتاق نشیمن استفاده کنند، بهتر است شید رول را در اتاق کار یا فضای اداره به کار ببرید.

شیدهای بالا رونده پلیسه

شیدهای بالا رونده پلیسه تا حد زیادی شبیه به شید‌های رومن هستند با این تفاوت که شبیه به بادبزن های چینی جمع می‌شوند و پلیسه می‌خورند. تقریباً تمام خصوصیات و کاربردهای شید های پلیسه، مانند شیدهای رومن می‌باشد فقط آن ظاهر کلاسیک را ندارد.

 

شید رومن بارون مدرن دیزاین

 

شیدهای خارجی

شیدهای خارجی یا شیدهای بیرونی، بیشتر به عنوان آفتابگیر عمل کرده و در محیط خارج از خانه و در ایوان ها یا بالکن ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان به جای شید های خارجی از سایبان استفاده کرد ولی قطعاً ظاهر شیدهای خارجی بسیار شیک تر است. جنس شیدهای خارجی معمولاً از نوعی پارچه تور و ضخیم است تا مانع عبور جریان هوا نشود و در عین حال، نور شدید خورشید را تعدیل کند.

کاربرد شیدهای خارجی در مناطق آفتابی و گرم است به‌ خصوص اگر ایوان، بالکن یا استخری در خانه قرار داشته باشد، شیدهای خارجی انتخاب مناسبی هستند تا در مواقع لزوم، از شدت تابش نور خورشید بکاهند. شیدهای خارجی دارای انواع ریموت دار و دستی می‌باشند.

پرده های کرکره ای کلاسیک

پرده های کرکره ای کلاسیک یا آلومینیومی همان پرده هایی هستند که از ابتدا با نام پرده کرکره شناخته ایم با این تفاوت که در حال حاضر، انواع رنگ ها و طرح ها از پرده‌های کرکره ای موجود می‌باشد که ممکن است نظر شما را جلب کنند.

علاوه بر طرح ها و رنگ های زیبا، پرده های کرکره کلاسیک یک مزیت مهم دارند و آن هم اینکه با حرکت دادن بند یا میله کنار آن، میزان نور تنظیم می شود. می توانید کرکره ها را کاملاً ببندید تا هیچ نوری به داخل فضا نیاید یا حریم خصوصی بیشتری ایجاد شود.

کاربرد پرده های کرکره ای کلاسیک بسیار گسترده است. می‌توانید در اتاق نشیمن، محل کار، اتاق های کنفرانس، آرایشگاه ها و … از این پرده ها استفاده کنید.

 

پرده کرکره ای کلاسیک بارون مدرن دیزاین

 

پرده های کرکره ای چوبی

پرده های کرکره ای چوبی مانند پرده های کرکره کلاسیک هستند با این تفاوت که به جای آلومینیوم از نوعی چوب مصنوعی ساخته شده‌اند. کاربردها و خصوصیات پرده کرکره چوبی مانند نوع کلاسیک است فقط یک ایراد دارد آن هم اینکه کرکره های چوبی تُرد هستند و ممکن است بشکنند. به همین علت به نگهداری بیشتری نیاز دارند، در حالی که پرده کرکره ای کلاسیک بسیار مقاوم تر است و عمر مفید طولانی تری دارد.

 

پرده های بالا رونده زبرا

پرده های بالا رونده زبرا به پرده هایی گفته می‌شود که ترکیبی از پارچه های روشن و مات هستند. این پرده‌ها نور را کنترل نمی‌کنند. انواع مختلفی از آن ها وجود دارد مثلاً ممکن است به جای پارچه از ترکیب چوب و پارچه درست شده باشند.

کاربرد پرده های بالا رونده زبرا برای پنجره آشپزخانه یا سرویس‌های بهداشتی است برای همین توصیه می‌کنیم از آنها در اتاق نشیمن یا محل کار استفاده نکنید.

 

پرده کرکره ای زبرا بارون مدرن دیزاین