پرده بارون دیزاین

انتخاب پرده کلاسیک و ویژگی های آن

اتاق نشیمن قسمت اصلی است که بیشتر اوقات خود را در آن سپری می کند، بنابراین به دکوراسیون خاصی احتیاج دارد. انتخاب پرده های مناسب به ایجاد فضای راحت اتاق نشیمن کمک می کنند.

 

پرده کلاسیک بارون مدرن دیزاین

 

انواع پرده ها

در هنگام انتخاب پرده، لازم است که طیف رنگ کلی موارد داخلی را در نظر بگیرید. بهترین انتخاب پرده هایی است که موج کم ندارند و هر زمان یکسان به نظر می رسند. اگر یک اتاق کوچک داشته باشید، ترکیب مناسب پرده ها و دیوارها بصری فضا را افزایش می دهد. همچنین پرده هایی با الگوهای گل کوچک می توانند اتاق را گسترش دهند.

پارچه های نازک و نیمه شفاف اساس پرده های اصلی است. این پرده ها در هنگام بسته بودن پرده بیشترین نور روز را در اتاق ایجاد می کنند. همچنین کمترین میزان حفظ حریم خصوصی را فراهم می کنند و فراتر از تزئینات، اهداف دیگری را ارائه می دهند. این نوع پرده در اتاق های نشیمن و اتاق های ناهار خوری از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

پرده های چند رنگ به روشن تر شدن اتاق کمک می کند. پرده هایی با انتزاع روشن یا نوارهای روشن می توانند فضای جادویی ایجاد کنند.

اگر اتاق نشیمن فضای بزرگ داشته باشد و دارای پنجره های بزرگ باشد، پرده رومن، اتریشی، این پرده برای چنین اتاق هایی مناسب است. پنجره های بزرگ باید تقارن پرده ها را حفظ کنند. برای انجام این کار، قرنیز باید زیر سقف باشد تا پرده ها بتوانند شکل قوسی ساده و بدون محتوای نوارهای افقی داشته باشند.

 

انتخاب مواد:
برای ایجاد راحتی و دلپذیری، نور آفتاب ضروری است و برای این کار بهتر است از پرده هایی استفاده شود که به راحتی می توان آنها را باز کرد و در جریانی از نور خورشید قرار داد.

هنگام خرید پرده، لازم است سبک طراحی اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. پرده های سنگین به عنوان پرده کلاسیک برای اتاق نسیمن بسیار مناسب است. لازم است در هنگام محاسبه تغییرات سایه رنگ، در تفاوت بین روشنایی مصنوعی و طبیعی، بافت را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ پرده ها:
لازم است یک قانون مهم را به خاطر بسپارید: بافت های تیره بصری اتاق را کوچکتر می کنند. تزئینات پنجره با پرده های روشن با حداقل مقدار مبلمان مناسب است. برای یک فضای داخلی با بیش از سه نوع گل پرده ها برای عنصر اصلی پارچه انتخاب شده اند: فرش، مبل، پوشش تخت. پرده با این سه عنصر هماهنگی ایجاد می کند.

 

فناوری پیشرفته:
برای یک اتاق نشیمن که به این سبک تزئین شده است، پرده هایی با مواد شفاف با خط نخ لورکس یا برش لیزری بسیار عالی به نظر می رسند. رنگ پرده می تواند از خاکستری کمرنگ تا مس متفاوت باشد.

 

پرده کلاسیک اتاق نشیمن

 

سبک پرده کلاسیک

سبک دلالت بر استفاده از پارچه هایی با عناصر تزئینی به شکل برس های عظیم، نوارهای برقی و توری دارد. هنگام انتخاب پرده کلاسیک در یک اتاق نشیمن به سبک کلاسیک با استفاده از اشیای عتیقه، می توانید از پرده هایی استفاده کنید که باید مطابقت داشته باشند.

آستر پرده یکی دیگر از افزونه های اختیاری است و از آنها برای فراهم کردن سطح تطبیق پذیری بیشتری برای پرده های شما استفاده می شود. آسترهای پرده اغلب از ویژگی های اضافی نیز برخوردار هستند. به عنوان مثال، آنها ممکن است حرارتی یا مانع از سر و صدا باشند.

پرده های کلاسیک برای فضاهایی با دکوراسیون آنتیک مناسب می باشند و انواع مختلفی دارند.

هزینه پرده های کلاسیک با توجه به نوع آنها متفاوت می باشد. اگر می خواهید فضای خانه خود را به صورت کلاسیک طراحی کنید پرده ها نیز باید با آنها همخوانی داشته باشد.

این نکته را در نظر بگیرید که پرده کلاسیک شما باید با رنگ مبل های کلاسیک شما همخوانی داشته باشد در غیر این صورت ناهماهنگی بدی به وجود می آید. هماهنگی طرح و رنگ به این معنی نیست که حتماً از مبلمان شما با پرده در یک طرح و رنگ باشد. بلکه منظور این است که از رنگ هایی استفاده کنید گه مکمل هم باشند و در کنار هم فضای گرمی را ایجاد کنند.

 

جنس پرده کلاسیک

پرده های کلاسیک در جنس و طرح های مختلف وجود دارند. جنس پرده را شما با توجه به اندازه و شکل پنجره انتخاب می کنید. پرده های والاندار که از جنس مخمل هستند بسیار محبوب و زیبا هستند اما این نوع پارچه برای فضاهای بزرگ کاربرد بیشتری دارد.

در فضاهایی که کوچکتر است استفاده از والان های حریر و پارچه های سبکتر مرسوم است و زیبایی بیشتری به محیط می بخشد.

بهتر است پرده کلاسیک خود را با توجه به فضای خود انتخاب کنید. اگر انتخاب درستی انجام ندهید دکوراسیون محیط شما ناهماهنگ می شود و آرامش شما را به میزند.

طرح پارچه در پرده کلاسیک نیز بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت درست انتخاب نکردن طرح پارچه زیبایی پرده شما بسیار پایین می آیید. بهتر است طرح پارچه خود را با توجه به فضا و متراژ محیط انتخاب کنید. اگر متراژ بزرگ بود از پارچه های طرحدار و اگر فضا کوچکتر بود از پارچه هایی با طرح های ساده تر استفاده کنید.

شرکت بارون مدرن دیزاین شما را در انتخاب بهترین گزینه پرده همراهی می کند. مشاوران ما در یاری رساندن و همراهی در دکوراسیون بهتر برای شما آماده هستند. امید است تا بهترین پرده را در اختیار شما قرار دهند.