پرده بارون دیزاین

آستری پرده

استفاده از پرده برای فضای داخلی هر ساختمانی سال ها است که بسیار رایج است.  در ساخت پرده از متریال های مختلفی استفاده می کنند. اما در بعضی موارد نیاز است که برای اموری مانند بالا بردن امنیت، طول عمر پرده، کنترل نور  پارچه ای به عنوان  آستری پرده استفاده شود. آستر ها دارای انواع بسیاری با کارایی متفاوت هستند. برای هر نوع پرده ای نمی توان از آستر استفاده کرد. بر همین اساس نیاز است که ابتدا اطلاعاتی درباره آستر پرده کسب کنید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی درباره آستری پرده در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که قصد استفاده از این محصولات را دارید حتما این محتوا را مطالعه کنید.

انواع آستر پرده

کاربرد فراوان آستر پرده سبب شده ما با انواع آستری پرده سر و کار داشته باشیم. اگر بخواهیم آستر پرده را در دسته بندی مختلف قرار دهیم می توان آن ها را از نظر جنس، رنگ، نوع دوخت، کاربرد در دسته بندی های متفاوتی قرار داد.  اکنون برای آشنایی بیشتر با آستر پرده بررسی انواع آن از جهات مختلف می پردازیم.

انواع آستر پرده بر اساس رنگ

آستر پرده از لحاظ رنگ در دو دسته رنگی و سفید و کرم جای می گیرد.  اگر قصد خرید آستر پرده را داشته باشد ابتدا باید به رنگ آن توجه کنید. به کار بردن انواع کرم و سفید رنگ آستر پارچه بسیار رایج است. البته فاکتور اساسی برای انتخاب رنگ آستر  رنگ و طرح پرده است. اگر رنگ آستر متناسب با طرح و رنگ پرده انتخاب نشود جلوی زیبایی نخواهد داشت. اگر شما تخصص کافی برای انتخاب انواع رنگ آستر پرده را ندارید بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

انواع آستر بر اساس ضخامت

انواع آستر پرده را از نظر ضخامت نیز در دسته بندی های مختلفی قرار می دهند. معمولاً متناسب با نیاز و علاقه افراد ضخامت را تعیین می‌ کنند‌. اما اکثراً برای پرده هایی که در مناطق سرد نصب می ‌شوند از آستری با ضخامت زیاد استفاده می کنند. البته اگر خود پرده نیز ضخامت زیادی داشته باشد نیازی به استفاده از آستری با ضخامت بالا نیست. آستری هایی که نازک و براق هستند جلوه خاصی به پرده می دهند. اگر به دنبال آستری هستید که موجب افزایش زیبایی فضا شود می توانید از این نوع آستری بهره بگیرید.

انواع آستر پرده براساس جنس

آستری پرده در متریال های مختلفی تولید و عرضه می شود.  هر کدام از این جنس آستری ها دارای ویژگی و مزایای مختص خود هستند.‌ اما به طور کلی از جنس های تابیده، فلامنت، ساتن و..برای آستری پرده استفاده می کنند. اگر به دنبال آستری با قیمت مناسب هستید جنس فلامنت گزینه مناسبی است. این جنس آستری زبر و خشک است. اما تابیده دارای سطحی لطیف بوده و از لحاظ قیمتی باید مبلغ بیشتری برای خرید آن پرداخت کرد.

انواع آستر پرده بر اساس نوع دوخت

آستر پرده را از لحاظ نوع دوخت نیز در دو دسته جدا و متصل قرار می دهند. مزیت نوع جدا بسیار بیشتر از نوع متصل به آن است. به عنوان مثال اگر قصد شستشو و تمیز کردن آستر پرده را داشته باشید اگر به صورت جدا نصب شده باشد خیلی راحت می توانید این کار را انجام دهید. در هر صورت اگر از هر مدل دوخت برای آستری پرده استفاده می کنید نباید از قسمت جلو آستری دیده شود. در صورت تمایل شما قادر هستید از انواع دوخت آستری برای پرده خود استفاده کنید.

 

خرید آستری پرده

کاربرد آستری پرده

امری که سبب می شود افراد برای منزل یا ساختمان خود از  انواع آستر پرده استفاده کنند کاربرد آن ها است. در واقع کاربرد استفاده از آستر آنقدر زیاد است که افراد را وا می دارد حتماً از آن بهره بگیرند.  با توجه به اینکه کاربردهای به کار گیری آستری بسیار گسترده و متنوع هستند به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

کنترل میزان نور

یکی از دلایل اصلی برای نصب انواع پرده و آستری کنترل میزان نور است. در بعضی ساختمان ها به دلیل نوع طراحی ممکن است میزان نور ورودی بسیار زیاد باشد. در این موارد الزامی است با نصب پرده نور را کنترل کرد. همچنین باید بدانید که این نور به دلیل داشتن اشعه های مضر در طولانی مدت ممکن است ضررهای بسیاری را به افراد تحمیل کند. بعضی از پرده ها قادر به کنترل میزان نور نیستند از آستری در این مواقع می توان استفاده کرد.

افزایش حجم پرده

پرده های پر حجم می توانند در زیبا سازی فضای داخلی یک ساختمان نقش به سزایی داشته باشند. یکی از کاربرد های مهم آستری پرده این است که می تواند حجم قابل توجهی به پرده دهد. البته اگر شما خلاقیت داشته باشید می توانید با انتخاب آستری درست علاوه بر حجم منجر به زیبایی چندین برابر پرده نیز شوید.

کمک به کاهش صدا های مزاحم

با توجه به گسترش زندگی شهری و افزایش سرو صدا شاهد هستیم که در بناهای مختلف میزان آلودگی صوتی بسیار بالا است.  در این مواقع افراد آسایش و راحتی زیادی  ندارند. به کارگیری آستری پرده می‌ تواند در کاهش میزان صداهای مزاحم بسیار تاثیرگذار باشد.  اگر شما در مناطق پر سر و صدا زندگی می کنید حتماً از آستری برای کاهش این صداها استفاده کنید. قطعا بعد از نصب آستری به طور کامل شاهد کاهش آلودگی صوتی  خواهید بود.

صرفه جویی در انرژی

در فصول سرد و گرم سال کنترل انرژی بسیار حائز اهمیت است. اگر   شما نتوانید به خوبی گرما و سرما را کنترل کنید قطعاً باید هزینه فراوانی را برای متعادل کردن دمای ساختمان بپردازید. یکی از مزایای به کارگیری آستری پرده این است که از هدر رفتن انرژی به میزان چشمگیری جلوگیری می ‌کند. شما با نصب این محصول می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که انرژی هدر نمی رود.

جلوگیری از ورود گرد و غبار

در بعضی از مناطق کشور ما به وفور شاهد بالا بودن میزان گرد و غبار هستیم.  در این مناطق این گرد و غبار به درون ساختمان نفوذ می کند و می تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد.  به کار گیری آستری پرده می تواند به میزان زیادی از ورود گرد و غبار به فضای درونی بنا جلوگیری کند. پس یکی از کاربردهای اساسی آستری پرده  این مورد به حساب می آید.

بالا بردن طول عمر پرده

آستری  در مقابل نور قرار می گیرد و از ورود آلودگی به ساختمان جلوگیری می ‌کند. همین مقاومت بالای آستری در برابر نور و دیگر عوامل  سبب می ‌شود بتواند از پرده به خوبی محافظت کند. با توجه به اینکه پرده ها دارای قیمت بیشتر و ارزش بالاتری نسبت به آستری هستند محافظت از آن ها بسیار حائز اهمیت است. در این راستا حتماً برای بالا بردن طول عمر آن ها از یک آستری مناسب استفاده کنید.

 

خرید آستر پرده در فروشگاه مدرن دیزاین

قیمت آستر پرده

از موارد حائز اهمیت در خرید آستر قیمت آستری پرده است. قطعاً قیمت یک محصول در خرید آن تاثیر قابل توجهی دارد. اما به طور کلی  قیمت آستری پرده با توجه به کاربرد آن چندان زیاد نیست فاکتورهای فراوانی وجود دارند که در قیمت آستری پرده تاثیر گذار هستند. برای آشنایی بیشتر به چند مورد از این فاکتور ها خواهیم پرداخت.

جنس آستری پرده

همان گونه که گفتیم آستری پرده از جنس ها و متریال های مختلفی تهیه می شود.  قطعاً افراد برای خریداری انواع جنس باید هزینه متفاوتی را پرداخت کنند.  هر چقدر جنس آستری پرده بهتر باشد بهای بیشتری برای خریداری آن باید پرداخت کنید. توجه داشته باشید که آستری مزایای فراوانی دارد و شما با یک بار خرید آن می توانید سال های زیادی از مزایای آن بهره مند شوید. پس در انتخاب جنس دقت زیادی داشته باشید و ملاک شما برای انتخاب جنس آستری پرده فقط قیمت آن نباشد.

البته شما باید متناسب با نوع پرده نیز  جنس آستری را انتخاب کنید.  بعضی از پرده ها به دلیل حجم زیاد به آستری خیلی ضخیم نیازی ندارند. در این مواقع یک آستری نازک می تواند نیاز شما را برطرف کند.  تشخیص جنس آستری را از افراد ماهر برعهده می گیرند.  در صورت نداشتن آگاهی و خرید آستری پرده  فقط باعث از بین رفتن هزینه و زمان خواهید شد.

متراژ آستری

یکی از فاکتورهای اساسی که در قیمت آستری پرده می تواند تاثیر شایانی داشته باشد متراژ آستری مورد نیاز است.   بعضی از پرده ها به دلیل بزرگ بودن به آستری فراوان نیاز دارند.  طبیعتاً شما در این موارد هزینه به نسبت را برای  بیشتری را برای خرید آن ها باید بپردازید.  البته تعیین متراژ آستری پرده به متراژ در یا پنجره نیز بستگی دارد. معمولاً  قبل از اقدام به خرید آستری پرده باید به صورت دقیق میزان آستری مورد نیاز را تعیین کنید.

برند سازنده آستر پرده

بعضی از شرکت ها به صورت اختصاصی به تولید انواع پارچه و آستری پرده مشغول هستند.  این برند ها  به دلیل فعالیت خوب در این زمینه شناخته شده هستند. شما می توانید استری پرده را از برند های معروف خریداری کنید.  قطعاً متناسب با نوع برند باید هزینه متفاوتی را برای تهیه آستری بپردازید. البته اگر شما آستری  پرده را از برند های معتبر خریداری کنید دیگر از کیفیت آن اطمینان خاطر خواهید داشت.

خرید پرده در فروشگاه مدرن دیزاین

 

آستری برای چه پرده هایی مناسب است؟

اما سوال اساسی که حتی با آن مواجه شده اید این است که آستر پرده برای چه پرده هایی مناسب است؟ و مورد استفاده قرار می گیرد. پاسخ این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. اگر شما قصد خرید آستر پرده را دارید ابتدا باید این عوامل را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا خرید آستری برای پرده ضروری است یا خیر.

پرده هایی که قابلیت کنترل نور را ندارند

آستر ها توانایی بسیاری در کنترل نور دارند. اگر شما از پرده ای استفاده می کنید که نمی توانند نور را به خوبی کنترل کند الزامی است که حتما آستر پرده را خریداری کنید. تشخیص این امر بسیار راحت است اگر شما در منزل احساس می کنید که پرده کارایی خوبی برای جلوگیری از ورود نور به ساختمان ندارد  می تواند به این نکته پی ببرید که نصب آستری ضروری است.

اگر پرده نتواند نور را کنترل کند در این موارد قطعاً هزینه هنگفتی را برای خرید پرده جدید و تعویض آن باید بپردازید. اما در صورتی که از یک آستری استفاده کنید قادر خواهید بود با صرف هزینه نه چندان زیاد میزان نور ساختمان را کنترل کنید.

پرده های نازک

بعضی از پرده ها تور یا حریر هستند. این پرده ها جزو پرده های نازک شناخته می شوند.  اگر پرده نازک باشد کارایی  خوبی ندارد و نمی تواند میزان نور،  دما و غیره را به خوبی کنترل کند. به علاوه این پرده ها از نظر ظاهری نیز  معمولاً دارای حجم کمی هستند. در این موارد می توان برای افزایش حجم و کارایی بهتر پرده از آستری مناسب استفاده کرد. اگر شما از آستری ساتن و براق برای این مدل پرده استفاده کنید می ‌توانید علاوه بر بالا بردن کارایی پرده جلوه ویژه ای نیز به آن ها ببخشید.

پرده های که قابلیت کنترل انرژی را ندارند

بعضی از پرده ها به دلیل طراحی خاص و متریال های بکار برده شده در آن ها نمی توانند میزان انرژی را کنترل کنند. مثلاً در فصول سر سال که نیاز است دمای درونی ساختمان به خوبی حفظ شود این پرده ها به دلیل کارایی پایین نمی تواند این امر را به خوبی انجام دهند. در این موارد می توانید از آستری پرده استفاده کنید. معمولا آستری نقش قابل توجهی در حفظ دمای محیط دارد و منجر به صرفه جویی در انرژی خواهد شد.

پرده های گران قیمت

پرده های گران قیمت دارای حساسیت بالایی هستند. پس برای محافظت از آن ها باید بیشتر تلاش کنید. طبیعتاً اگر این پرده ها خراب یا دچار آسیب شوند باید هزینه فراوانی را برای تعمیر خریداری  آن ها پرداخت کنید. اما شما با استفاده از آستری می توانید منجر به بالا بردن طول عمر این پرده ها شوید. آستری به خوبی از پرده محافظت می کند و آن را در برابر خطرات و عوامل متعدد محیطی و غیر در امان نگه می ‌دارد. به کار بردن آستری برای محافظت از پرده های گران قیمت امری کاملاً رایج است.

پرده هایی که قابلیت کنترل صدا را ندارند

اگر شما از یک پرده در محیط درون ساختمان خود استفاده می کنید  اما متوجه شده اید  که این پرده نمی تواند به خوبی صدا را کنترل کند. در این موارد می توانید از آستر برای برای کنترل صداهای اضافه استفاده کنید. در واقع یکی از قابلیت های بارز انواع آستری همین امر است. پس حتما به جای صرف هزینه های هنگفت برای تعویض و تغییر پارچه تنها یک آستری به آن اضافه کنید.

پرده هایی که قادر به حفظ حریم شخصی نیستند

یکی از دلایلی که سبب می شود افراد از پرده برای ساختمان خود استفاده کنند بالا بردن امنیت و حفظ حریم شخصی است. قطعا اگر پرده کارایی بالایی در حفظ حریم شخصی نداشته باشد استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.  اگر شما دارای همچنین پرده ای در منزل خود هستید فقط کافی است که برای آن یک آستری تهیه کنید. این آستری می تواند کارایی پرده را در امر حفظ حریم شخصی شما را بالا ببرد.

خرید آستری در مدرن دیزاین

خرید آستری پرده

با توجه به موارد ذکر شده خرید آستری پرده می تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشد. اما توجه داشته باشید که اگر شما نکات لازم برای خرید آستر پرده را ندانید علاوه بر اینکه نمی توانید از مزایای خرید  آستری پرده بهره مند شوید بلکه ممکن است از نظر اقتصادی نیز ضرر کنید.  چند نکته را بیان می کنیم که حتماً در صورت خرید آن ها را مد نظر داشته باشید.

سالم بودن آستری

بعضی از آستری های پرده به دلیل نگهداری در انبارها و نگهداری نادرست ممکن است دچار زدگی یا خوردگی باشند.  قطعاً این عوامل در ظاهر پرده و آستری تاثیرگذار است و منجر به زشت شدن نمای کلی پرده خواهد شد. در صورت خرید آستری به طور کامل از سالم بودن آن اطمینان خاطر حاصل کنید.  همچنین پرده هایی که از نظر سالم بودن دارای ایراد هستند قطعاً زودتر خراب می شوند. پس شما نمی توانید مدت زمان زیادی از آن ها بهره ببرید.

نوع آستری

آستری پرده در انواع بسیاری تولید و روانه بازار می شود.  قبل از خریداری این محصول حتما انواع آن را بررسی کنید. همچنین توجه داشته باشید که رنگ آستری باید متناسب با رنگ پرده شما انتخاب شود. توجه به این امر اساسی را هرگز از یاد نبرید. اگر آگاهی لازم برای انتخاب نوع و رنگ آستری پرده را ندارید از افراد با تجربه بخواهید که نوع آستری مناسب را برای شما انتخاب کنند.

خرید از مراکز معتبر

یکی از راهکارهای اساسی که شما  می توانید از آن برای تهیه آستری پرده بهره بگیرید خرید از مراکز معتبر است. مراکز معتبر آستری های با کیفیتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. در صورت خرید از این مراکز شما اطمینان خاطر بیشتری خواهید داشت. بعضی از این مراکز معتبر به صورت اینترنتی مشغول به فعالیت هستند. شما با بررسی سوابق و جستجوی نام این مجموعه ها به خوبی می توانید از اعتبار آن ها مطلع شوید. بررسی نماد الکترونیک سایت های فروش آنلاین یکی از ساده ترین روش های است که با توجه به آن می توانید به سایت مد نظر اعتماد کنید.

سخن پایانی

در اکثر موارد خرید آستری پرده می ‌تواند بسیاری از ایرادات پرده را رفع کند. اما در صورتی که شما این آستری را به صورت مناسب انتخاب کنید. بر کسی پوشیده نیست که هزینه تهیه یک پرده جدید می تواند چقدر سنگین و هنگفت باشد. پس بهتر است به جای پرداخت این هزینه های سنگین یک آستری با کیفیت خریداری کنید. در خرید آستری تمام موارد ذکر شده را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید محصول با کیفیتی را تهیه کنید. می توانید انواع آستری پرده را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت از فروشگاه بارون مدرن دیزاین خریداری کنید.

انواع آستری پرده کدامند؟

آستری ها از نظر دوخت، جنس و… در دسته های مختلفی قرار می گیرند.

قیمت آستری پرده چقدر است؟

قیمت این محصول متناسب با نوع، جنس و عوامل دیگر تعیین می ‌شود.

آستری برای چه پرده های مناسب است؟

پرده های نازک مانند حریر و تور، پرده های گران قیمت و…

آستری پرده چه کارایی دارد؟

برای تنظیم نور، صرفه جویی در انرژی و…

در خرید آستری پرده به چه چیزی توجه کنیم؟

سالم بودن، نوع پرده، خرید از مراکز معتبر و…